Kolejny rok współpracy z Uniwersytetem Dzieci

indeksRok szkolny powoli dobiega końca, podobnie jak projekty, w których aktywnie braliśmy udział. Uczniowie klasy 2c kontynuowali od września przygodę z Fundacją Uniwersytet Dzieci realizując 8 projektów z serii „Mali ekonomiści”. Po raz kolejny stali się studentami. Jak przystało na studentów, każdy otrzymał indeks, jako kartę pokładową w swojej naukowej podróży.  Projekty Uniwersytetu Dzieci to profesjonalne i atrakcyjne uzupełnienie edukacji szkolnej, zgodne z podstawą programową. Scenariusze lekcji tworzone są we współpracy z naukowcami, artystami i ekspertami. Stawiają na naukę przez doświadczenie i samodzielność w zdobywaniu wiedzy. Projekty pozwoliły wesprzeć uczniów w rozwoju tak istotnych kompetencji, jak: kreatywność, otwartość, myślenie krytyczne i analityczne, innowacyjność, empatia oraz umiejętność pracy projektowej i współpracy. Matematyka okazała się świetną zabawą!