Biblioteka poleca
#ZOSTAŃWDOMU
#zostańwdomu to ogólnopolska akcja zachęcająca wszystkich do pozostania w domu podczas epidemii koronawirusa. By umilić Wam ten czas Instytucje Kulturalne przeniosły swoją działaność do sieci proponując wiele ciekawych akcji, głównie dla uczniów. Na stronie szkoły w zakładce biblioteka będziemy na bieżąco dodawać interesujące wydarzenia. Sprawdzajcie także szkolny profil facebookowy
-
Z okazji Dnia Dziecka organizatorzy Międzyszkolnego Projektu Czytelniczego mają dla Was niespodziankę. Wideo z wpadkami z planu:
- Na Dzień Matki Biblioteka poleca niezwykłą książkę – Helen Delforge: Mama
- Zapraszamy do wysłuchania bestsellerowej książki Joanny Papuzińskiej pt: Asiunia, wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, czyta Agata Kulesza.
-
#zostańwdomu z kulturą z legalnych źródełRafał Kosik autor lekturowej serii „Felix, Net i Nika”, zaprasza do czytania opowiadania „Amelia i Kuba. Tajemnica celebryckiej wanny”. Jest to współczesna parafraza legendy o warszawskiej Syrence. Opowiadanie można przeczytać i bezpłatnie pobrać w wybranym formacie (pdf, mobi, epub) na stronie Legalnej Kultury! Dziś szczególnie ważne jest, aby czytać dzieciom w domu. Czytajmy zatem bezpłatnie z Rafałem Kosikiem!
-
Kolejna zabawa z cyklu: ” Baśnie i bajki”.Tytuły baśni jako emotikony. Czy je odgadniesz ?
-
Czy znasz bajki i baśnie?Sprawdź swoją pamięć. Dopasuj obrazek do podanego tytułu.
-
Może chcecie obejrzeć ekranizację Waszych lektur, skorzystajcie z linku poniżejDostępne są również opracowania
-
#Kopernikwdomu to akcja, w której publikowane są eksperymenty, naukowe zabawy, ciekawostki oraz informacje. Dzięki różnorodnym filmom publikowanym na Facebooku CNK można się na przykład dowiedzieć, jak zbudować prosty… helikopter. Brzmi zachęcająco!
- BiblioterapiaZapraszamy do wysłuchania i poczytania ciekawych opowiadań, które pomagają dzieciom wyjaśnić, czym jest epidemia koronawirusa i jak należy się w związku z nią zachowywać.Na bieżąco będziemy zamieszczać bajki terapeutyczne, opowiadania, a także filmy edukacyjne. Już Henryk Sienkiewicz pisał, że „Gdy ktoś się zaczyta, to albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym co mu dolega, albo się ubawi, albo zaśnie – w każdym przypadku skorzysta”.Dzisiaj polecamy bajki terapeutyczne dr Lidii Ippoldt. Poznajcie tajemniczą krainę Pollandii i jej mieszkańców.https://www.bibpedskawina.pl/attachments/article/250/Pollandia.pdfhttps://www.bibpedskawina.pl/attachments/article/254/CiociaKwarantanna.pdfhttps://www.bibpedskawina.pl/attachments/article/251/Kornelka.pdfhttps://www.bibpedskawina.pl/attachments/article/252/Marcel.pdfhttps://www.youtube.com/watch?v=SateBIBazlw&feature=youtu.be
- Polecamy gorąco książki nagrodzone w konkursie literackim im. Astrid Lindgren LATO NA RODOS
- Zgadywanki primaaprilisowe
W poniższe tytuły baśni Ch. H. Andersena wdarł się mały chochlik drukarski i pozamieniał niektóre słowa w tytułach. Twoim zadaniem jest wskazanie, które słowo tutaj nie pasuje i zapisać poprawny tytuł baśni w prawej części tabelki. Zgadywanki do pobrania – klik:
-
Prima aprilis czyli po łacinie pierwszy kwietnia, to wyjątkowy dzień w roku. Tego dnia można, a nawet trzeba robić żarty, płatać figle, opowiadać zmyślone historie. Wyjątkowo tego dnia dozwolone są również drobne kłamstewka. Prima aprilis jest dniem żartów od bardzo dawna. Po raz pierwszy Prima aprilis obchodzone było we Francji . W Polsce obchodzimy ten dzień od XVI wieku.Posłuchajcie zabawnego wiersza Jana Brzechwy pt. „Prima aprilis”, w którym autor w przewrotny sposób przedstawia sylwetki zwierząt, np. żyrafa ma krótką szyję, niedźwiedź ptasie skrzydła, a baran bociani dziób.
- W związku z ograniczonym dostępem do bibliotek, EMPIK udostępnił dla wszystkich darmowe audiobooki przez 60 dni– lektury i nie tylko J. Zachęcamy do skorzystania, wybór jest naprawdę ogromny.
- 25 marca to Światowy Dzień Czytania Tolkiena. ZACHĘCAMY DO POSŁUCHANIA AUDIOBOOKA
- Aktorzy Teatru Śląskiego im. Stanisłąwa Wyspiańskiego w Katowicach zachęcają codziennie o 12:00 do wysłuchaniaTeatralnej Wieczorynki. Aktorzy czytają dla najmłodszych we fragmentach Pinokio Carlo Collodi