Przystąpienie do projektu: ” Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13.12.1981 – Pamiętamy”

pamNASZA SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO PROJEKTU WOJ. ŚLĄSKIEGO: „GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 R. PAMIĘTAMY!”

Głównym celem projektu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.  Zadania do realizacji w ramach projektu to konkurs literacki: „Stan wojenny we wspomnieniach moich bliskich”;   prezentacja w szkole wystawy mobilnej na temat wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przygotowanej przez IPN  ; przygotowanie miejsce patriotyczno – historycznego na temat wprowadzenia stanu wojennego; zorganizowanie dla uczniów pokazu filmu: ”Nie zabierajcie mamy”

O wszystkich terminach realizacji zadań będziemy informować na bieżąco.