Przystąpienie klasy 2a do Projektu Edukacyjnego „Kreatywne Prace Plastyczne”

8-malyCelem tego projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej, promowanie dziecięcej twórczości plastycznej we współpracy z nauczycielami i placówkami edukacyjnymi w Polsce i za granicą.
Dziś rozpoczęliśmy naszą przygodę z Projektem „Kreatywne Prace Plastyczne” zgłaszając swoją gotowość w jego udziale poprzez wykonanie pierwszego zadania opartego na propozycjach wskazanych przez autora projektu.
My wybraliśmy temat: „Jesienne prace plastyczne z liści”

Niezwykle atrakcyjna praca plastyczna dla dzieci polegająca na malowaniu farbą bezpośrednio po powierzchni liści.
Poprzez eksperymentowanie farbą mogliśmy sprawdzić empirycznie, jak zastosowana farba zachowuje się na powierzchni świeżych liści i jak one się zmieniają, oraz porównywać pomalowane liście z naturalnymi.
Dotykanie liści, gładzenie ich i wodzenie palcami po żyłkach to wartościowe ćwiczenie sensoryczne.
Wierzymy, że nasz udział w tym plastycznym, twórczym projekcie jeszcze bardziej rozwinie naszą wyobraźnię, wzmocni poczucie   wiary we własne siły.
Poniżej fotorelacja z naszych twórczych działań w ramach projektu oraz wcześniejsze prace plastyczne do tematu „Zabawa kolorem” – Dmuchane obrazy przy użyciu słomki.