Żywa lekcja przyrody

1Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody w środę 20 października klasy 3b 3c wybrały się na wycieczkę do lasu. Przed wyjazdem ustaliliśmy zasady zachowania się w lesie. Przypomnieliśmy sobie również, jak należy zachowywać się w środkach komunikacji miejskiej. Ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom.

Podczas spaceru poznawaliśmy las różnymi zmysłami. Słuchaliśmy odgłosów lasu, rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy leśne, warstwy lasu oraz mierzyliśmy obwody drzew. Wszystkie te spostrzeżenia notowaliśmy w dzienniczku obserwacji przyrodniczej. Oczywiście był też czas na pozowanie do zdjęć. Wycieczka do lasu była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci. Będzie co wspominać podczas długich i mroźnych, zimowych dni. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Zapraszamy do naszej galerii.