8

„Nadszedł dzień, w którym trzeba się pożegnać. Minęło 8 lat, odkąd wstąpiliśmy w mury tej szkoły, 8 lat, podczas których stawaliśmy się dojrzalsi, starsi. Dziś nadeszła pora rozstania z nauczycielami, przyjaciółmi i beztroskimi chwilami, które pozostaną na zawsze w naszych sercach.

Każdy z nas pozostawi w tej szkole cząstkę siebie. Tu bowiem przeżywaliśmy nasze pierwsze sukcesy i gorycz pierwszych porażek. Tu zawiązały się przyjaźnie, które pragniemy pielęgnować jak najpiękniejszy kwiat. Tu zmierzyliśmy się z nowymi, nieznanymi dotąd wyzwaniami współczesnych czasów, przeżywaliśmy chwile, o których nie chcemy zapomnieć”.

Takimi słowami rozpoczęła prowadząca akademię pożegnalną w wykonaniu klasy 8a, 8b oraz 8c Szkoły Podstawowej nr 36 w Bytomiu.

Na wstępie był pięknie odtańczony Polonez, następnie występy wokalne, wiersze  i opowieści, przedstawienia z nutką humoru, piękne podziękowania. A wszystko to w wykonaniu uczniów klas ósmych, którzy zdawali się  nie dowierzać, że coś się w ich życiu kończy, a jednocześnie zaczyna.

Ze strony Pani Dyrektor oraz Pana Prezydent Adama Frasa padły słowa powitania, gratulacje dla wyróżnionych uczniów oraz podziękowania dla rodziców.

Uczniowie w tej akademii oddali to, co przekazano im przez wszystkie szkolne lata – oddali serce. Było pięknie, za co bardzo, bardzo dziękujemy.

Wspominajcie nas dobrze. Nie żegnamy się, mówimy tylko do zobaczenia!