Choinka Nadziei 2018 – Niesiemy radość potrzebującym

dos16-zdjecie-glowneZapach świątecznego drzewka, wigilijnych potraw, czas spędzany wspólnie z rodziną, radość – zazwyczaj tak wyglądają święta w naszych domach. Są jednak bardzo blisko nas ludzie, którzy pozostaną samotni w tych wyjątkowych dniach. Nikt ich nie przytuli, nie poda ręki na zgodę, nie będzie obok. Z myślą o ludziach potrzebujących ciepła i obecności drugiego człowieka uczestnicy kółka teatralnego „Promyki Radości” wraz z opiekunami p. Gębczyk i p. Bodek wyruszyli do Domu Opieki Społecznej dla Dorosłych w Bytomiu, by przynieść radość i nadzieję. Nasza obecność była dla mieszkańców wyjątkowym wydarzeniem. To, co dla wielu z nas jest codziennością, dla innych jest świętem. Wielu emocji dostarczyło nam wszystkim wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem czy zwyczajne obdarowanie drugiego człowieka uśmiechem. Ze łzami w oczach ściskaliśmy dłonie tych, dla których zabrakło miłości. Dziękujemy serdecznie Panu Dyrektorowi i pracownikom placówki za ciepłe przyjęcie. Wracaliśmy z refleksją, że warto rozejrzeć się wokół siebie. Może gdzieś bardzo blisko nas ktoś czeka na ten prosty gest – gest dobroci i otwartości serca.