Warsztaty profilaktyczne on-line

logoKlasa 8a miała w piątek 27 listopada okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielem Klubu Abstynentów „Przyszłość” z Suchej Góry w Bytomiu. Jako gość prelekcję wygłosił terapeuta uzależnień, który od wielu lat zajmuje się zawodowo przeprowadzaniem chorych przez kolejne etapy wychodzenia z uzależnienia od alkoholu. Ważne informacje, wiedza, której często nam brakuje, przykłady z życia pokazały, jak łatwo wpaść w pętlę uzależnienia i jak trudno z niej wyjść. Nasza szkoła realizuje założenia programu „Trzymaj Formę”, dlatego też chętnie organizujemy tak cenne dla promowania zdrowego stylu życia inicjatywy. Ostrzeganie młodzieży przed swobodą w stosowaniu używek jest więc niezwykle ważnym i cennym zadaniem dorosłych.

Było to kolejne takie spotkanie w naszej szkole, ponieważ terapeuci odwiedzają starsze klasy SP 36 co roku. Tym razem spotkanie odbyło się on-line. Choć bezpośredni kontakt ma nieco inny charakter, spotkanie internetowe otwiera nowe ciekawe możliwości i jest równie skuteczne.