Wycieczka klas 4 do Zamku Magii i Czarodziejstwa

19 maja uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę do Zamku w Starych Tarnowicach do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Zaraz po przyjeździe uczniowie spotkali się się z Dyrektorem w Wielkiej Sali na Ceremonii Przydziału, gdzie przy pomocy gadającej Tiary zostali podzieleni do dwóch domów. Na początek uczniowie stworzyli własną różdżkę, wzięli udział w lekcji zielarstwa, magicznych zaklęć, z zaczarowanych receptur tworzyli magiczne eliksiry oraz mieli możliwość nauczyć się latać na miotłach i grać w popularną grę czarodziejów – Quidditcha. Po krótkiej przerwie był czas na wykonanie zdjęć oraz zakup pamiątek i upominków. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni tym razem naziemnym autokarem powróciliśmy do domów.