Dzień Kosmosu – Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

dzien-kosmosuCo roku, w trzecią niedzielę maja obchodzony jest na świecie Dzień Kosmosu, który został  ustanowiony z inicjatywy amerykańskich astronautów. Upamiętnienie wydarzenia związane z badaniami przestrzeni kosmicznej. Aby przybliżyć uczniom tematykę związaną z budową i funkcjonowaniem Kosmosu, na lekcjach fizyki – klasy 7 i 8 – czytane były fragmenty książki „George i tajny klucz do wszechświata” Lucy i Stephena Hawkinga.

Książka została zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i jest dostępna w bibliotece szkolnej. Podczas lekcji wykorzystano również okulary VR (zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości), dzięki którym uczniowie wybrali się w podróż po Układzie Słonecznym, wraz z łazikiem odkrywali tajemnice Marsa i odwiedzili stację ISS.