Akcja UNICEF „GoBlue”

dav20.11.2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Inicjatorem organizacji święta był Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej. W tym szczególnym dniu przypadła rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu mówiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka (rok 1989). UNICEF jest największą na świecie organizacją zajmującą się sprawami dzieci. Wszystkie działania organizacji mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie godziwych warunków życia i rozwoju. Symbol UNICEF-u stanowi kolor niebieski, który gwarantuje prawa wszystkim małoletnim.

Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF jest #GoBlue – akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego we wszystkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia w placówkach oświatowych. Działania upamiętniające rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka są symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, także z tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Dnia 20.11.2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 36 w Bytomiu przyszli do szkoły ubrani na niebiesko – przyłączyli się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, dla których prawa dzieci są sprawą priorytetową.