Aleksandra Kocot laureatką prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Literackiego im. Wandy Chotomskiej

img_6922-kopiaPisanie, pisanie…. To była dla mnie zawsze najpiękniejsza zabawa, jaką kiedykolwiek wymyślono. Wykreowane przeze mnie historie przelewałam nie tylko na papier, ale także i wdrażałam do moich choreografii baletowych, którymi staram się wzruszać uczniów naszej szkoły. Pisząc i tańcząc żyje podwójnie: realnie i wtapiając się w historię, która urodziła się w mojej głowie. A świat ten jest tak piękny i tajemniczy!

Bieżący rok szkolony jest dla mnie wyjątkowo pracowity. Udało mi się zająć czołowe miejsca w wielu szkolnych konkursach (m. in w konkursie ortograficznym, literackim, konkursie wiedzy o Bytomiu, w konkursie plastycznym o oszczędzaniu wody, konkursie na najpiękniejszą opowieść wigilijną, konkursie recytatorskim, konkursie z języka angielskiego ,,Master of Spelling”, konkursie plastycznym związanym ze stworzeniem Anioła Bożonarodzeniowego, konkursie na najpiękniejszą pocztówkę, konkursie ,,Mam talent” i kilku innych). Wychodzę z założenia, iż mozolna praca nie tylko uszlachetnia, ale i wzbogaca.

Jednak największym dla mnie osiągnięciem stało się ogłoszenie mnie laureatem prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Literackiego im. Wandy Chotomskiej. Na XXXIV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej nadesłano 8195 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 521 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Dlatego nadanie mi tytułu laureata tak zaszczytnego konkursu jest ukoronowaniem moich marzeń. Dziękuję z całego serca Pani Małgorzacie Pieczce-Izydorczyk za ogromne wsparcie i dopingowanie mnie w realizowaniu mojej pasji!

Aleksandra Kocot, klasa 4