Dzień Języka Ojczystego w ZSO 7

teatr-1-06820 i 21 lutego świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Ojczystego. W poniedziałek – 20 lutego Samorząd Gimnazjum przygotował dla najmłodszych uczniów naszej szkoły (klas 1-3) gry i zabawy. Dzieci w formie zabawy mogły sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz zapoznać się z zasadami ortografii . Wszystkie maluchy świetnie się bawiły, co bardzo nas cieszyło! W następnym dniu swoje umiejętności językowe mieli okazje sprawdzić uczniowie klas 4-6 oraz gimnazjaliści. Na korytarzach przygotowano stanowiska z konkurencjami: „Zapamiętaj jak najwięcej” , „Zostań poetą” , „Ortografia na wesoło” , „Łamańce językowe” oraz „Poszukiwacze błędów”. Z każdej konkurencji wyłoniono mistrza! Wszystkim wygranym serdecznie gratulujemy. :) Ale… To jeszcze nie koniec atrakcji! Na małej salce gimnastycznej uczniowie klasy I B pod czujnym okiem p. Firek poprowadzili miniwykład pod hasłem: Kupić – nie kupić? „Zagrywki językowe” w reklamach. W czasie prezentacji mogliśmy też obejrzeć plakaty wykonane przez gimnazjalistów w ramach akcji: Wypowiadamy wojnę wulgaryzmom! Wszystkie prace bardzo nam się podobały. Jesteśmy dumni, bo sprawiliśmy, że cała społeczność szkolna sprawdziła na własnej skórze, że można uczyć się poprzez zabawę. Bez względu na wiek. :)