Kolorowy zawrót głowy

kap3Kolorowy zawrót głowy”.8 marca Kobiety i Kobietki w naszej szkole obdarowywane były kwiatami, słodkościami oraz życzeniami z dołączanym uśmiechem od kolegów z klasy i nie tylko. W tym dniu i z tej okazji obchodziliśmy również Dzień Kapelusza. Społeczność uczniowska wraz z gronem pedagogicznym paradowała dumnie po szkole w przeróżnych kapeluszach. Prezentowanych formy i wzorów nakryć głowy było wiele, normalnie do wyboru do koloru. Najważniejsze, że towarzyszył temu wydarzeniu UŚMIECH :) na twarzach naszych uczniów. Wszystkim zaangażowanym w nasze szkolne akcje bardzo dziękujemy. Samorząd Uczniowski :)

Poniżej można przeczytać wesołą poetycką ilustrację naszej kapeluszowej imprezy. Autorem wiersza jest Mariusz Hantke

Pochwała kapelusza

Spośród poznanych okryć głowy wielu
Nic cenniejszego nie masz nad kapelusz.
Jakim dostojnym zachwyca wyglądem
Człowiek pod denkiem, otoczony rondem!
Weź cyklistówkę, myckę, beret, kepi –
Zawsze kapelusz wygląda najlepiej.

Wielkie sombrero albo kardynalski,
W stylu tyrolskim, myśliwski, góralski,
Krągły melonik, czy też trójgraniasty,
Z piórkiem, z woalką, obszerny czy ciasny,
Z pluszu, jedwabiu, pilśniowy, słomkowy,
Każdy wytwornym jest nakryciem głowy.

Niech kapelusze nigdy nie zaginą!
Wiwat panama, wiwat borsalino,
Toczki, cylindry oraz szapoklaki,
Męskie lub żeńskie, lecz nigdy nijakie.

Mariusz Hantke