Laboratorium Przyszłości w klasie 1a

Klocki KORBO W ramach Projektu Laboratoria Przyszłości, znalazły ogromne uznanie i zainteresowanie wśród uczniów klasy 1a. Dzieci projektowały, budowały najróżniejsze konstrukcje, a później wprawiały je w ruch. Wszyscy bardzo entuzjastycznie podeszli do tematu budowania konstrukcji z Klocków Lego.
Pracując w grupach opracowali taktykę współpracy. Jedni szukali właściwych klocków, inni składali elementy.
Zajęcia z wykorzystaniem tych klocków uruchamiają wyobraźnię, logiczne myślenie, doskonalą sprawność manualną oraz uczą współpracy w zespole.
Na tych zajęciach nauczyciel miał możliwość obserwowania uczniów – ich zaangażowanie, zapał, pomysłowość, zgodność, oraz relację z rówieśnikami. Klocki Korbo Edu. posiadają różnorodne kształty, a dzięki takim elementom, jak koła zębate dzieci mogą konstruować maszyny, które naprawdę się ruszają. Klocki te rozwijają logiczne myślenie, ćwiczą motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową, ale także uczą współpracy w zespole. Budowanie i konstruowanie sprawiło dzieciom dużo radości! Klocki Korbo dały wszystkim niesamowitą możliwość konstruowania.
Oto fotogaleria naszych klockowych działań.
lp2 lp-1