Mały OKR – eliminacje szkolne

okrWszystkich pasjonatów recytacji zapraszamy do udziału w szkolnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla młodszych uczniów, tzw. Małego OKR. W tym roku przysyłacie Waszą recytację zarejestrowaną w formie filmu. Filmy nazwane imieniem i nazwiskiem przysyłacie na adres organizatorki – pani Marioli Koniecznej do 8 marca 2021 r. Trzyosobowa komisja szkolna oceni prezentacje i najlepsze zakwalifikuje do etapu rejonowego. Lista laureatów zostanie ogłoszona na stronie internetowej szkoły i FB 10 marca 2021 r.

Oto najważniejsze zasady regulaminu konkursowego:

1. Rejestracja prezentacji powinna być wykonana w warunkach domowych, bez udziału osób trzecich (pozostając w izolacji ze względu na obecną pandemię). Rejestracja powinna być wykonana telefonem komórkowym w pozycji pionowej, z odległości 2-3m – powinna być ujęta cała postać recytatora na neutralnym tle, bez użycia dodatkowych mikrofonów. Plik powinien być w jakości HD (nie wyższej) mieć wielkość maksymalnie tyle MB ile jest oznaczone przy każdej kategorii. Nie powinien być montowany i udoskonalany po nagraniu. Czas nagrania musi spełniać wymogi czasowe zgodnie z regulaminem.

2. TURNIEJE W RAMACH ELIMINACJI „MAŁY OKR”

Turniej RECYTATORSKI:

(klasy 0–III) – recytacja 1 utworu poetyckiego Czas prezentacji nie może przekroczyć 3 minut (prezentacja zarejestrowany kamerą cyfrową z maksymalną wielkością pliku 300 MB).

Turniej WYWIEDZIONE ZE SŁOWA:

(klasy VII, VIII) – repertuar dowolny (wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów), dowolna forma prezentacji (teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem). Czas prezentacji nie może przekroczyć 7 minut. (prezentacja zarejestrowany kamerą cyfrową z maksymalną wielkością pliku 700 MB).

Turniej POEZJI ŚPIEWANEJ:

(klasy VII, VIII) 1. Wykonawca jest solistą. 2. Repertuar obejmuje 2 utwory śpiewane oraz 1 utwór recytowany. 3. W ramach repertuaru śpiewanego wykonywane mogą być wiersze, które zostały opublikowane w książkach lub prasie literackiej. 4. Do prezentacji uczestnik zgłasza 2 utwory śpiewane, 1 recytowany. 5. Akompaniament w trakcie rejestracji prezentacji może być wykonany tylko przez samego uczestnika (pozostając w izolacji ze względu na obecną pandemię). Uczestnik może skorzystać również z gotowych podkładów. Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut. (prezentacja zarejestrowany kamerą cyfrową z maksymalną wielkością pliku 1 GB).

Turniej RECYTATORSKI

( klasy IV–VI) – recytacja 1 utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy. Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut. (prezentacja zarejestrowany kamerą cyfrową z maksymalną wielkością pliku 500 MB).

Turniej WYWIEDZIONE ZE SŁOWA:

(klasy IV-VI) – repertuar dowolny (wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów), dowolna forma prezentacji (teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem). Czas prezentacji nie może przekroczyć 7 minut. (prezentacja zarejestrowany kamerą cyfrową z maksymalną wielkością pliku 700 MB).

TURNIEJ RECYTATORSKI

(klasy VII, VIII) – recytacja 1 utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy. Czas prezentacji nie może przekroczyć 7 minut. (prezentacja zarejestrowany kamerą cyfrową z maksymalną wielkością pliku 700 MB).