Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy z Języka Angielskiego

angIII ostatni etap Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego z Języka Angielskiego, „Reading Brings Us Unknown Friends” odbył się 12 maja o godzinie 9.00. Nasza szkolę reprezentowała uczennica klasy 8a Alicja Goczoł. Głównym założeniem konkursu jest promowanie nauki języka angielskiego, zachęcenie uczniów, do czytania książek w języku obcym, rozwijanie i doskonalenie kompetencji językowych, informatycznych, rozbudzanie ciekawości poznawczej oraz kreatywności. Tym razem uczniowie musieli poradzić sobie z 66 pytaniami z treści trzech anglojęzycznych książek: “Three Men in a Boat”, “The Strange Case of Dr.Jekyll and Mr.Hyde” oraz “The Time Machine”. Alicji gratulujemy ogromnej wiedzy i z niecierpliwością oczekujemy na końcowe wyniki. Trzymamy kciuki.