Uczniowie klasy 1a na warsztatach w Ogrodzie Botanicznym

radzionkow2Uczniowie klasy 1a, w piątek 2 czerwca, dzięki swoim kochanym rodzicom udali się do Radzionkowa, by tam odebrać od nich prezent z okazji Dnia Dziecka. Jak przystało na uczniów klasy artystycznej prezent był bardzo …przemyślany i dedykowany właśnie małym artystom. W czasie warsztatów prowadzonych na terenie Ogrodu Botanicznego dowiedzieli się jak dawniej pozyskiwano barwniki, po czym sami przygotowali z liści brzozy barwnik w kolorze żółtym! Tak, to zaskoczyło wszystkich. A czy piliście niebieską herbatkę? Dzieciaki również przygotowały ją samodzielnie z owoców czarnego bzu. O innych ciekawostkach dowiecie się z fotorelacji. Zachęcamy do odwiedzenia Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie. Warto!