Uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości

flaga1o listopada w ZSO 7 odbyła się uroczysta akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tym razem uczniowie przedstawili ten ważny temat z perspektywy Śląska. Dowiedzieliśmy się wiele o powstaniach śląskich, najważniejszych przywódcach ruchów patriotycznych w naszym regionie. Usłyszeliśmy nieco zapomniane śląskie pieśni powstańcze. Ta nietypowa odsłona obchodów listopadowego święta pozostanie jedną z ważniejszych lekcji historii żywej.

11 listopada samorząd naszej szkoły uczestniczył także w uroczystych obchodach Święta Niepodległości pod pomnikiem Wolności. Byliśmy świadkami pokazu broni oraz złożenia kwiatów pod pomnik. Niesamowita atmosfera, która otaczała to wydarzenie pokazywała jak ważna jest pamięć o ojczystych świętach takich jak to.