Warsztaty profilaktyczne.

slide1-1W ramach realizacji zadań programu wychowawczo profilaktycznego, jak co roku, odbyły się warsztaty dla najstarszych uczniów naszej szkoły z zakresu profilaktyki uzależnień. Stowarzyszenie Klub Abstynentów „Przyszłość” z Suchej Góry, reprezentowane przez Pana Bronisława Winszczyka i zaproszeni goście Pani Lidia Krajewska Muszyńska kierownik oddziału uzależnień w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu oraz Zygmunt Kosowski terapeuta uzależnień, przeprowadzili warsztaty profilaktyczne mające na celu pokazanie uczniom wartościowych aspektów trzeźwego życia:  odnalezienie swoich pasji i zainteresowań, rozwijanie się bez „wspomagaczy”, wsparcie i pomoc drugiego człowieka w trudnych chwilach.  Substancje psychoaktywne są podstępnym wrogiem, mogą zniszczyć człowieka, jego marzenia, plany i życie. Ważnym elementem profilaktyki jest również informacja na temat instytucji które udzielają wsparcia osobom uzależnionym i ich rodzinom.