25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest

Żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
Żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez…”

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

W dniu 25 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misia nie przemija o czym przekonali się dzisiaj zarówno młodsi, jak i również starsi uczniowie przynosząc do szkoły swojego najwierniejszego przyjaciela jakim jest Pluszowy Miś.

Przybyły misie małe, duże, białe i brązowe a każdy z nich był wyjątkowy i niepowtarzalny.

Był to dzień pełen wrażeń, uśmiechu oraz wspólnej zabawy, bo każdy mógł zaprezentować swojego Misia koleżankom i kolegom. Dziś wszystkie misie dumnie paradowały po korytarzach naszej szkoły oczywiście w towarzystwie swoich właścicieli, którzy z dumą opowiadali o swoich pluszowych misiach z dzieciństwa.