Adopcja serca

image1adopcjaIcKlasa I c gimnazjum z inicjatywy naszego katechety ks. Marcina Włodarka zdeklarowała się podjąć „Adopcję Serca” wyrażając chęć pomagania biednym w krajach misyjnych. Została powierzona im opieka nad chłopcem z Madagaskaru.

Chłopiec nazywa się TAHIRIMORAFIAVY Lafatrinirariny Halman Andrice, ma 4 latka.  Urodził się 05 września 2011 roku w Fianarantsoa na Madagaskarze. Ma dwie siostry i trzech braci. Od października br. miał pójść do szkoły – do zerówki. Jest bardzo biedny, brakuje informacji  czy ma jeszcze rodzicow. Mieszka w Sierocińcu dla biednych dzieci, którego opiekunkami są Siostry Baptystynki (siostra Claudine Rasoanjanahary od powiedzialna za budowę sierocińca), misjonarki na Madagaskarze, w Fianarantsoa.

Z wielką radością informujemy, że kolejne dziecko z Madagaskaru, powierzono naszej opiece. Tym razem w tę piękną akcję włączyli się nauczyciele naszej szkoły . Dziewczynka nazywa się RASOAMAMPIONONA Isabelle Marie Lucie, ma 8 lat. Urodziła się 5 sierpnia 2006 roku w Fianarantsoa, na Madagaskarze. Ma dwóch braci i dwie siostry. Uczęszcza do trzeciej klasy szkoły podstawowej.

Opieka  nad powierzonym dzieckiem jest ogromną pomocą wyświadczoną temu dziecku, jego rodzinie i całemu społeczeństwu. Ufamy, że to wsparcie pomoże rodzinom  i społeczeństwu na Madagaskarze w przezwyciężaniu problemu dużego analfabetyzmu w tym kraju, problemu nędzy i doprowadzi do szybszego rozwoju.
Uczniowie klasy I c wraz z ks. Marcinem wspierają swojego podopiecznego duchowo i materialnie: modląc się w jego intencji oraz wpłacając comiesięcznie pieniądze na jego edukację.

„Nie ma prawdziwszej , wspanialszej radości na świecie od tej, gdy widzi się wielkie serce otwarte dla drugiego”

(Goethe)

Oto nasze dzieciaczki (po kliknięciu w zdjęcia dowiecie się o nich nieco więcej):

TAHIRI

TAHIRIMORAFIAVY