SZKOŁA PODSTAWOWA NR 36 w Bytomiu

Pedagog i psycholog

pomoc

W roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole pomocy psychologiczno – pedagogicznej udzielają:

– psycholog mgr Katarzyna Droździk – Stańkowska

– pedagog mgr Bożena Prus – Kot

– pedagog mgr Ewa Jędrzejczyk

W czasie zebrań z rodzicami, pedagodzy i psycholog pełnią dyżur w godzinach 17.00 – 19.00

W roku szkolnym 2019/2020 prowadzone są zajęcia dla uczniów klas 1-5 szkoły podstawowej wymagających wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.

Pedagodzy prowadzą zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.

Psycholog prowadzi zajęcia psychoedukacyjne dla uczniów klas 1 oraz 3 szkoły podstawowej ,wymagających wsparcia emocjonalnego.

Priorytetem  pracy pedagogów i psychologa jest dobro ucznia. Wspomagając w rozwiązywaniu jego problemów działamy kompleksowo, staramy się ustalić przyczyny i udzielamy wsparcia w ich niwelowaniu.
Zgodnie z wytycznymi ustawy o pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole, udzielamy wsparcia uczniom, rodzicom i nauczycielom.
Polega ono na rozpoznawaniu i zaspokajaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych ucznia oraz rozpoznawaniu indywidualnych możliwości psychofizycznych ucznia, wynikających w szczególności:

• Z niepełnosprawności
  • Z niedostosowania społecznego
  •  Z zagrożenia niedostosowaniem społecznym
  •  Ze szczególnych uzdolnień
  •  Ze specyficznych trudności w uczeniu się
  • Z zaburzeń komunikacji językowej
  •  Z choroby przewlekłej
  •  Z sytuacji kryzysowych lub traumatycznych
  •  Z niepowodzeń edukacyjnych
  •  Z zaniedbań środowiskowych
  •  Z trudności adaptacyjnych

Pomoc udzielana jest na wniosek: dyrektora szkoły, rodziców, nauczycieli, ucznia, pielęgniarki szkolnej, poradni psychologiczno-pedagogicznej, pracownika socjalnego, asystenta rodziny, kuratora sądowego.
Świadczone usługi mają formę:
– porad
– indywidualnych konsultacji
– warsztatów
– szkoleń
Pomoc udzielana jest we współpracy z:
– rodzicami/ prawnymi opiekunami ucznia