SZKOŁA PODSTAWOWA NR 36 w Bytomiu

Wiadomości i porady

• Jak można wesprzeć rozwój dziecka aby osiągnęło dojrzałość szkolną?
    Rodzicu! Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami, które przedstawiają informacje jak przygotować  Twoje dziecko do podjęcia nauki w szkole.
    Gotowość szkolna: pobierz
    Jak wspierać rozwój dziecka w wieku przedszkolnym: pobierz
  • Bezpieczne wakacje!
imageZapraszamy do zapoznania się z ważnymi zasadami postępowania w czasie wakacji.
Prześledźcie poniższe zasady i wykorzystajcie je przy tworzeniu konkursowego plakatu:
separator
  • Fakty i mity na temat alkoholu
    image-5Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dydaktycznymi opisującymi wpływ alkoholu na człowieka, przydatne informacje, które pomogą uświadomić Wam jak łatwo można się uzależnić i jak trudno tego uzależnienia się pozbyć.
  • E-lekcja 1  – klik!
  • E-lekcja 2  – klik!

• Konwencja Praw Dziecka

dzieciDzieci jako najmłodsi członkowie społeczeństwa są tak samo ważnymi obywatelami, jak dorośli. Nie wszystkie kraje na świecie dbają o swoich najmłodszych mieszkańców. Będąc częścią demokratycznego świata, dzieci mają swoje prawa. Przeczytaj poniższą prezentację aby je poznać, przeczytaj do końca bowiem za prawami idą równie ważne obowiązki.

pobierz

• Ćwiczymy pamięć i rozwijamy inteligencję
    „Każdy z nas jest inny „to banał ale prawdziwy. Różnimy się wieloma cechami zewnętrznymi ale również mamy inny zasób możliwości intelektualnych. Wyodrębnione jest kilka rodzajów inteligencji. Dziś o wizualno-przestrzennej. Poczytaj, poćwicz!

pobierz

• 31 maja- Światowy Dzień bez Papierosa – konkurs!
  • Poznaj swój styl uczenia się
    Aby bardziej efektywnie zapamiętywać i uczyć się nowych rzeczy, dobrze wiedzieć jaki jest nasz własny styl uczenia się. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

• Ćwiczenia grafomotoryczne
    Dziś proponujemy ćwiczenia w formie zabawy dla uczniów młodszych:

pobierz

• Trzeba wiedzieć, jak siedzieć!
    Dziś bardzo przydatne informacje dotyczące zdrowia naszego kręgosłupa. Zwłaszcza teraz kiedy bardzo długie godziny zajmuje nam pozycja siedząca, ważne aby wiedzieć jak siedzieć:-). Prześledźcie plakat oraz informacje w tekście (kliknij, aby powiększyć):

• Przemoc domowa w czasie izolacji
    Temat trudny, lecz niezmiernie ważny. Przemoc domowa dotyka większej liczby osób niż byśmy się  tego spodziewali. W czasie, kiedy zwykłe czynności dnia codziennego nie są zaburzone osoba doznająca przemocy ma swój rytm dobowy, może czasowo odizolować się od sprawcy.  Jednak w obecnym czasie izolacji to bardzo traumatyczne doświadczenie zdaje się jeszcze potęgować. Jak się zachować, gdzie szukać pomocy, co zrobić? Zachęcamy do zapoznania się z materiałem:

separator

• Bądź bezpieczny przebywając w domu:
     pobierz
Samodzielny pobyt dziecka w domu czasem jest koniecznością. Rodzicu – przygotuj dziecko na możliwe scenariusze zdarzeń.
O zagrożeniach i sposobach na ich zapobieganie w prezentacji

• Czy to już NOMOFOBIA?
    Wiadomo, że nadmiar rzadko kiedy  jest korzystny. Bądźmy świadomi naszych słabości i starajmy się nad nimi panować.Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, w której poruszone są zagadnienia świadomego używania telefonu komórkowego:

pobierz
  • Możemy także przeanalizować pytania testu i sprawdzić czy nas dotyczą. Kliknij na ikonkę poniżej, aby wykonać test: