Witamy w Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu

Wsparcie i porady

Rusza ogólnopolska kampania społeczna „Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje
image-1Gdzie uzyskać szybkie i fachowe wsparcie psychologiczne? W jakich przypadkach interwencja specjalisty jest potrzebna i czy można otrzymać doraźną pomoc nawet przez telefon? Na te i szereg innych pytań dotyczących problemów psychicznych odpowie młodym ludziom i ich opiekunom kampania realizowana przez Ministerstwo Zdrowia.

 

Nareszcie razem!

zdjecie7Pragniemy serdecznie podziękować Wam za zaangażowanie w tworzeniu prac plastycznych na temat Waszych odczuć związanych z powrotem do nauki w szkole. Wszystkie prace są wspaniałe, możecie podziwiać je na „wystawie” na parterze naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wspólna praca całych zespołów przyczyniła się do polepszenia Waszych wzajemnych relacji oraz dostarczyła Wam wielu pozytywnych emocji.

 

 

 

Dzieci w wirtualnej sieci
image-3Zachęcamy do zapoznania się z treścią broszury przygotowanej przez fundację  Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii.
Broszura „Dzieci w wirtualnej sieci”, adresowana do rodziców dzieci w wieku 7-9 lat, ukazuje zagrożenia jakie dziecko może napotkać w internecie oraz wyposaża rodziców w niezbędną wiedzę i rozwiązania pomocne w wychowaniu, oraz uczenia właściwego korzystania z urządzeń elektronicznych.
Broszura do pobrania po kliknięciu w zdjęcie.
Jak przygotować się do egzaminu?

 

image-3Zapraszamy do skorzystania z poradnika dla ósmoklasistów. Z nami przygotujesz się do egzaminu – kliknij w grafikę, aby pobrać prezentację.

Szkoła dla rodziców – harmonogram spotkań
pppZapraszamy do zapoznania się i skorzystania z oferty Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu w ramach szkoły dla rodziców. Pod linkiem harmonogram spotkań – klik!
 separator
 image-1
separator
 Loguj się z głową
Zapraszamy wychowawców do realizacji zajęć w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego ” Loguj się z głową”. Poniżej, po kliknięciu na grafiki, dostępne scenariusze zajęć dla poszczególnych klas:
Klasy 1-3

 

outlook-sayzsz0l

Klasy 4-6

 

image-4

 

 

Klasy 7-8

 

1

separator

 

Zawsze jest jakieś wyjście

 

image-5
Prezentacja funkcjonalności portalu „Zawsze jest jakieś wyjście”. Jest to portal łączący użytkowników poszukujących pomocy – psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej etc. z INSTYTUCJAMI / SPECJALISTAMI taką pomoc zapewniającymi.
 separator
Cyberprzemoc – konkurs

 

Bardzo dziękujemy za nadesłane prace dotyczące cyberprzemocy. Poniżej prace, które zajęły ex aequo 1 miejsce, wykonane przez Jana Kocot klasa 6a  oraz Aleksandrę Kocot klasa 7a. GRATULUJEMY!

separator

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

 

image-6

pobierz – przydatne linkipobierz

 

Stop przemocy – prezentacja:
image-4

 

 Uwaga, konkurs – cyberprzemoc

 

image-5

 

 

Dojrzałość szkolna

 

outlook-rfsbz5hy

 

 

Jak można wesprzeć rozwój dziecka aby osiągnęło dojrzałość szkolną?

 • Rodzicu! Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami, które przedstawiają informacje jak przygotować  Twoje dziecko do podjęcia nauki w szkole.
  Gotowość szkolna: pobierz
  Jak wspierać rozwój dziecka w wieku przedszkolnym: pobierz

 

 

 Bezpieczne wakacje!
outlook-tqjsr2ci
Zapraszamy do zapoznania się z ważnymi zasadami postępowania w czasie wakacji.
Prześledźcie poniższe zasady i wykorzystajcie je przy tworzeniu konkursowego plakatu:
pobierz
separator
 • Fakty i mity na temat alkoholu
  image-5Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dydaktycznymi opisującymi wpływ alkoholu na człowieka, przydatne informacje, które pomogą uświadomić Wam jak łatwo można się uzależnić i jak trudno tego uzależnienia się pozbyć.
 • E-lekcja 1  – klik!
 • E-lekcja 2  – klik!

 

 

 

separator

 • Konwencja Praw Dziecka

dzieciDzieci jako najmłodsi członkowie społeczeństwa są tak samo ważnymi obywatelami, jak dorośli. Nie wszystkie kraje na świecie dbają o swoich najmłodszych mieszkańców. Będąc częścią demokratycznego świata, dzieci mają swoje prawa. Przeczytaj poniższą prezentację aby je poznać, przeczytaj do końca bowiem za prawami idą równie ważne obowiązki.

 pobierz

 

 

 

 • Ćwiczymy pamięć i rozwijamy inteligencję
  „Każdy z nas jest inny „to banał ale prawdziwy. Różnimy się wieloma cechami zewnętrznymi ale również mamy inny zasób możliwości intelektualnych. Wyodrębnione jest kilka rodzajów inteligencji. Dziś o wizualno-przestrzennej. Poczytaj, poćwicz!

pobierz

 • 31 maja- Światowy Dzień bez Papierosa – konkurs!
 • Poznaj swój styl uczenia się
  Aby bardziej efektywnie zapamiętywać i uczyć się nowych rzeczy, dobrze wiedzieć jaki jest nasz własny styl uczenia się. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

pobierz

 • Ćwiczenia grafomotoryczne
  Dziś proponujemy ćwiczenia w formie zabawy dla uczniów młodszych:

pobierz

 • Trzeba wiedzieć, jak siedzieć!
  Dziś bardzo przydatne informacje dotyczące zdrowia naszego kręgosłupa. Zwłaszcza teraz kiedy bardzo długie godziny zajmuje nam pozycja siedząca, ważne aby wiedzieć jak siedzieć:-). Prześledźcie plakat oraz informacje w tekście (kliknij, aby powiększyć):

plakat

 • Przemoc domowa w czasie izolacji
  Temat trudny, lecz niezmiernie ważny. Przemoc domowa dotyka większej liczby osób niż byśmy się  tego spodziewali. W czasie, kiedy zwykłe czynności dnia codziennego nie są zaburzone osoba doznająca przemocy ma swój rytm dobowy, może czasowo odizolować się od sprawcy.  Jednak w obecnym czasie izolacji to bardzo traumatyczne doświadczenie zdaje się jeszcze potęgować. Jak się zachować, gdzie szukać pomocy, co zrobić? Zachęcamy do zapoznania się z materiałem:
   pobierz

separator

 • Bądź bezpieczny przebywając w domu:
   pobierz
Samodzielny pobyt dziecka w domu czasem jest koniecznością. Rodzicu – przygotuj dziecko na możliwe scenariusze zdarzeń.
O zagrożeniach i sposobach na ich zapobieganie w prezentacji
 pobierz

 

separator

 • Czy to już NOMOFOBIA?
  Wiadomo, że nadmiar rzadko kiedy  jest korzystny. Bądźmy świadomi naszych słabości i starajmy się nad nimi panować.Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, w której poruszone są zagadnienia świadomego używania telefonu komórkowego:

 

 

pobierz
 • Możemy także przeanalizować pytania testu i sprawdzić czy nas dotyczą. Kliknij na ikonkę poniżej, aby wykonać test:
  pobierz