Witamy w Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu

ksiazka1

2020/2021

Nowe Filmy w Międzyszkolnym Projekcie Czytelniczym

Projekt biblioteczny „Literatura uskrzydla”

NARODOWE CZYTANIE ON – LINE

Już w najbliższą sobotę 5 września po raz dziewiąty
będziemy na nowo odkrywać kolejne dzieło klasyki literatury polskiej.
Lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania, jest
„Balladyna” Juliusza SłowackiegoZ uwagi na panującą pandemię akcja odbędzie się w trybie on-line.Przygotowane zostały przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką – filia bytomska,
nagrania wybranych fragmentów utworu  w formie filmów, wsparte krótkim komentarzem.
Filmy będą dostępne na stronie internetowej bytom.pbw.katowice.pl,
kanale YouTube – PBW Bytom,
a linki do nich zostaną zamieszczone na Facebooku.Zaczynamy 4 września w piątek od prezentacji multimedialnej
na temat Juliusza Słowackiego oraz jego twórczości.W kolejnych dniach zostaną zamieszczone wyżej wspomniane filmy.
Serdecznie zapraszamy!

separator

wielkazbiorkaJest to już szósta edycja akcji prowadzonej w całej Polsce, nasza szkoła również się do niej dołączyła. W naszej czytelni będzie znajdował się punkt zbiórki. Zebrane książki trafią do Zaczytanych Bibliotek, które fundacja otwiera w szpitalach, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, przekazuje je również rodzinom zastępczym, domom pomocy, świetlicom wiejskim i środowiskowym, regionalnym centrom krwiodawstwa.

Akcja trwa od 08.09 do 11.10.2020 r. Zbieramy książki dla dzieci i młodzieży wydane po 2000 roku, napisane w języku polskim, nowe lub w bardzo dobrym stanie.

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Mamy czytają dzieciom
Klasa 2a w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa
Rusza „Wielka Liga Czytelników”. Dołącz i Ty !
Warsztaty biblioteczne „Teatrzyk Kamishibai”
Przystąpiliśmy do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
 Zachęcamy do dalszego głosowania na książki!
Narodowe Czytanie i my