Witamy w Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu


Podczas zajęć szkolnych…trafiliśmy prosto do nieba!

|

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPoniedziałek 8 stycznia był dniem pełnym emocji, nasi uczniowie trafili bowiem prosto do nieba, a to za sprawą niezwykłego planetarium! Podczas seansu w planetarium odbyli niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Pokaz dostarczył im niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, rozbudził zainteresowania i uzupełnił przerabiany na lekcjach materiał. Pozwolił na zrozumienie zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie oraz zilustrowanie praw fizycznych rządzących ruchem ciał niebieskich. Uczniowie zapoznali się m.in. z dobowym i rocznym ruchem sfery niebieskiej, zmianami położenia planet i faz Księżyca oraz zaćmienia Słońca. Teraz astronomia nie jest nam obca!

Relacja: Aleksandra Kocot, kl. 4a

Dzień jabłka

|
jablko2Samorząd Uczniowski naszej szkoły promując zdrowie wśród naszych uczniów organizuje każdego 8 dnia miesiąca dzień z jabłkiem.
Każdy  uczeń przynosi jabłko do szkoły i zjada te witaminki na drugie śniadanie.  Smacznego :)
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w naszych szkolnych akcjach a tym, którzy biorą w nich udział dziękujemy.

Więcej…

Szkolny Konkurs Plastyczny „Anioł bożonarodzeniowy” rozstrzygnięty

|

aniolki1 19 grudnia komisja rozstrzygnęła szkolny konkurs plastyczny pt: „Anioł bożonarodzeniowy”. Prace uczniów zostały wystawione na szkolnym kiermaszu świątecznym. Rodzice, którzy byli w tym dniu na zebraniach mieli możliwość ich obejrzenia jak i zakupu za symboliczną kwotę.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak pięknych prac.

Oto laureaci:

I miejsce – Zuzanna Bazylkiewicz

II miejsce –Wiktoria Stępień,

Natalia Krążyńska,

Wiktoria Krupińska,

Paulina Sieroń Więcej…

Świąteczna Paczka dla zwierzaka ze schroniska w Miechowicach

|

zwierzak7Dzięki Wam, uczniom szkoły Podstawowej nr 36 i Gimnazjum nr 3, mamy powody do mruczenia i merdania ogonami.  Wspieracie nas i wiemy, że możemy na Was liczyć :) Życzymy więc z całych psiokocich serc, żeby przybyło do Was tyle samo DOBRA, ile od Was otrzymaliśmy i żebyście w tym Nowym Roku byli szczęśliwi…

Zwierzaki z miechowickiego schroniska.

Nasi uczniowie w projekcie Galerii Kronika

|
kronikaprojekt1Uczniowie także i naszej szkoły – Patrycja Gradzik, Daria Hepa, Nikola Iwanecka,  Armando Kamiński, Laura Kościelniak, Przemek Małek, Adam Nowak, Wanessa Nowak, Klaudia Pierzchalska, Patryk Pietrzykowski, Dawid Skóra, Dominik Skóra, uczestniczyli w cyklu warsztatów z artystami w Świetlicy Sztuki w Centrum Sztuki Współczesnej „Kronika” w Bytomiu, Rynek 26. Prace stworzone w ramach warsztatów były prezentowane w Galerii na wystawie „Uważaj! W oczku wodnym pływają rekiny” w dniach 19 sierpnia – 23 września 2017 r. W ramach wspomnianego projektu powstała książka”Lekcja przyrody”, którą dzieci podarowały koleżankom i kolegom z klasy 3 e i 5 a jako świąteczny prezent. Książka zawiera tekst w języku polskim i angielskim, zawiera piękne ilustracje oraz naklejki, dzięki którym każdy czytelnik może stać się współautorem. Gratulujemy uczniom pięknego efektu pracy!

Pachnący, błyszczący kiermasz świąteczny

|

kiermasz_sw1219 grudnia tradycyjnie jak co roku, odbył się w naszej szkole Kiermasz Świąteczny. Przy zapachu aromatycznych i cudownych pierników, serników, makowców i innych wypieków mogliśmy poczuć magię nadchodzących świat. Trudno nam było wybrać najładniejsze ciasto, jednak w tym roku ujęły nas reniferki Kajetana Jabłońskiego z klasy 3e. Wielkie gratulacje. Przepiękne i różnorodne ozdoby, niejednokrotnie piękniejsze niż te ze sklepu, wykonane przez naszych zdolnych uczniów, cieszą teraz oko w naszych domach! Dziękujemy Wam kochani Rodzice i Uczniowie za zaangażowanie i chęci do zorganizowania tej imprezy. Jesteście bezcenni.