Witamy w Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu


Wiosna za oknem, wiosna w poezji!

|

img_20180417_105341Przedstawiamy laureatki szkolnego konkursu poetyckiego na najpiękniejszy wiersz o wiośnie. Tym razem podium zostało zdominowane przez klasę 4 a. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Alicja Kowalczyk i Wiktoria Krupińska. Natomiast NAGRODĘ SPECJALNĄ otrzymała Aleksandra Kocot! Serdecznie gratulujemy!!!

 

Nasze słowiki wśród laureatów konkursu Rozśpiewany Bytom

|

img_20180409_123857UWAGA! UWAGA! Cieszcie się razem z nami! W poniedziałek- 9 kwietnia uczennice klasy 3b brały udział w konkursie piosenki ,,Rozśpiewany Bytom – Karin Stanek”. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr21 w Karbiu pod patronatem Towarzystwa Miłośników Bytomia. Dziewczynki pokazały, że potrafią śpiewać solo i zespołowo. Vanessa Stawarz zajęła III miejsce śpiewając solo piosenkę ,, Autostop” a Wiktoria Bober, Zuzia Harasimiuk i Małgosia Szeliga zajęły II miejsce śpiewając zespołowo piosenkę ,, Chłopiec z gitarą”. Do konkursu przygotowała je wychowawczyni p. Mariola Pozowska.

Zarejestrowane prezentacje naszych  wokalistek można obejrzeć na szkolnym kanale Youtube

Zycie Bytomskie o konkursie

Zapraszamy do Galerii

 

Zielona trzynastka zaczarowana w SP 36!

|

dzien-na-zielono-004-crop-newW piątek tradycyjnie „kolorowaliśmy” trzynasty dzień miesiąca… 13 kwietnia pomalowaliśmy na zielono :) Do naszej zabawy dołączyła również wiosna, pogoda w tym dniu była piękna, udało się przywołać zieleń na drzewach i krzewach. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę!

Więcej…

Kompetencje na szóstkę

|

szostkaUczniowie klasy 7a wzięli udział w projekcie „Kompetencje na szóstkę”. W ramach zajęć godzin wychowawczych wykonywali projekty, w których tworzyli projekty i wynalazki, które nie istnieją, lecz mogłyby zmienić świat, poznawali też swoje mocne i słabe strony. Odwiedzili również strzelnicę w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektronicznych w Bytomiu, gdzie odkryty został talent strzelecki naszej uczennicy Oliwii Grabowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Nauka języka angielskiego w projektach

|

angielskiUczyć się języka angielskiego można na wiele sposobów. Uczniowie klas 1a, 1b, 3a, 3b, 3c z panią Małgorzatą Zielińską na pewno się nie nudzą.. Uczniowie wykonali mini projekty na przeróżne tematy, dzięki czemu utrwalili poznane słownictwo. Projekty dotyczyły m. in. znajomości kształtów, godzin zegarowych, słownictwa wiosennego, Dnia Świętego Patryka, prac domowych i innych działów leksykalnych.

Klasa 1a

Klasa 1b

Klasa 3a

Klasa 3b i 3c