Witamy w Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu


Walentynkowe gesty dobroci, radości i sympatii w klasie artystycznej

|

3Ostatni tydzień przed feriami upłynął w klasie 2c w klimacie dzielenia się dobrem, radością, miłością. Sprzyjająca ku temu okazją były zbliżające się Walentynki. Uczniowie poznali historię związaną z osobą duchownego świętego Walentego, układali wiersze o przyjaźni, miłości, życzliwości. Tworzyli własne, oryginalne karty walentynkowe, by potem obdarować osobę, która darzą sympatią, przyjaźnią.

Więcej…

Festiwal doświadczeń

|

img_20190205_134816Uczniowie klas 4 Pitagorasa wcielili się w prawdziwych naukowców. Ogłoszono Festiwal Doświadczeń, podczas których uczniowie musieli samodzielnie wykonać wybrane przez siebie doświadczenia. Wszyscy spisali się na medal!

Julia Szymula i jej wielki sukces wokalny

|

51531039_312318682968304_6188049259279941632_nimg_1183Nasza Julia Szymula z klasy IIIa gimnazjum zajęła II miejsce w piątkowym Wojewódzkim Festiwalu „Motyw miłości w piosence obcojęzycznej”. Poziom uczestników tego konkursu jest od lat wyjątkowo wysoki, tym bardziej cieszy tak wysoka ocena umiejętności i wrażliwości Julii. Jest ona laureatką konkursów wokalnych. Mamy pewność, że to początki jej pięknej drogi artystycznej.

Podczas festiwalu naszą szkołę pięknie reprezentowała także Kaja Heflich, która pokazała swoje nowe umiejętności i możliwości wokalne.

Z wielką przyjemnością słuchamy wspaniałych piosenek w jej wykonaniu na naszych szkolnych spotkaniach i uroczystościach.

Gratulujemy Julii z całego serca i życzymy wielu sukcesów! Więcej…

Wielki karnawałowy bal w klasach 1-3

|

img_3845-sredni7 lutego nasi najmłodsi uczniowie przybyli do naszej szkoły na bal karnawałowy. Piękne kolorowe stroje i dekoracje klas przyciągały wzrok nie tylko uczestników balu. Wesoła zabawa i dobry humor dopisywał każdemu.  Szkoda tylko, że czas tak nieubłaganie płynie i wszystko, co piękne tak szybko się kończy. Ale na szczęście to nie ostatnia zabawa!

Ping-pong górą na przerwach!

|

pingNASZA UCZENNICA Z KLASY 3B KLAUDIA JÓZEFCZUK PRZEKAZAŁA RELACJĘ Z AKTYWNYCH PRZERW W NASZEJ SZKOLE:

W naszej szkole jest dużo sposobów na spędzanie przerwy, jednak najpopularniejszym sposobem na nudę jest gra w ping-ponga. Na każdej przerwie w holu przy wejściu do szkoły są rozłożone trzy stoły do tej gry. Nie ma ani jednej przerwy, na której stoły mogłyby by puste!

Chłopcy i dziewczyny podczas spędzania przerwy wymyślają różne gry, jak na przykład BIEGANIEC. Polega ona na tym, że dzieci biegają wokół stołu odbijając małą piłeczkę. Kto nie odbije, ten odpada, a dwie ostatnie osoby rozgrywają mecz do trzech punktów.

 

Kreatywna matematyka

|

zdjecie-glowneNa dodatkowych lekcjach matematyki klasa Pitagorasa- 5c często wykorzystuje program „Matlandia”, z którym ćwiczy sprawność liczenia, logiczne myślenie i pamięć. Matlandia przypomina lubiane przez uczniów gry komputerowe- zamienia rozwiązywanie zadań w pełną emocji zabawę z elementami rywalizacji. Na zajęciach przed feriami uczniowie dowiedzieli się co to są anaglify. Te z pozoru nieostre rysunki ułatwiają rozwiązanie wielu zadań dotyczących figur. Wystarczy włożyć okulary, a wszystko staje się jasne.Matematyka potrafi być przyjemną i ciekawą zabawą.

Innowacja językowa w klasie 1a

|

img_3832-sredniW każdy wtorek w ramach innowacji z j. angielskiego, uczniowie klasy 1a poprzez gry i zabawy słowno – ruchowe, wykonywanie prac plastycznych, a także recytowanie rymowanek i śpiewanie piosenek rozszerzali swoją wiedzę i umiejętności w zakresie języka angielskiego.

Więcej…