Witamy w Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu


Ola Kocot wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie ,,Ikarowe Strofy”

|

20181110_202820-sredni,,Bez pasji jesteśmy skazani na przeciętność” – powiedział Richard Paul Evans. Dlatego warto znaleźć w sobie pasję. Ona sprawia, że z uśmiechem idziemy przez życie i przeciwstawiamy się jego szarym barwom. A pasją Oli pozostają niewątpliwie pisanie i taniec. Jednak obok wrażliwości i talentu konieczna jest ogromna determinacja i pracowitość. Tylko one stanowią klucz do sukcesu. Uzyskanie wyróżnienia w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie ,,Ikarowe Strofy” jest tego dowodem.

Wyniki konkursu „Piękna nasza Polska cała”

|
mapa-pl-duzaSerdecznie dziękujemy nauczycielom i opiekunom uczniów za przesłane prace na konkurs pt. „Piękna nasza Polska cała”. Podajemy jego wyniki. Nagrody i podziękowania będą przesłane do sekretariatów szkół.
I miejsce Marta Michalak kl. 8 a SP 51,
II miejsce Izabela Zogbaum kl.7 b SP 9
III miejsce Grzegorz Saporski kl.8 a SP 9
Wyróżnienia:
Aleksandra Kocot kl.5a SP 36
Rafał Krassowka kl.4 b SP 43
Kinga Szkaradnik kl. 8 a SP 9
Organizatorzy konkursu:
Kamilla Kot
Małgorzata Makarowska-Wrzosek
Aldona Szkalska
Mariola Pozowska

„Bieg po zdrowie” – program profilaktyczny realizowany w klasach 4

|

gocilpeeffahfokjUczniowie klas 4 szkoły podstawowej, podobnie jak ich starsi rówieśnicy, będą brali udział w ogólnopolskim programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”.  Główne cele programu to opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwięk­szanie wiedzy uczniów na temat zdrowia w kon­tekście szkodliwości palenia papierosów. Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane będą za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących.

Zapraszamy do obejrzenia filmu na Youtube.

III miejsce w Tenisie Stołowym

|

img_20181214_124014W piątek 14 grudnia 2018 r. w SP 33 odbyły się Igrzyska Młodzieży w ramach Mistrzostw Bytomia w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięły udział i nasze reprezentacje w składzie: K. Łapiński, P. Łazarz, P. Bochenek – chłopcy oraz A. Makieła i J. Szmol – dziewczęta. W rozgrywkach meczowych uczestniczyło 8 drużyn dziewcząt i 11 drużyn chłopców. W sporcie oprócz umiejętności i sprawności potrzebne jest  trochę szczęścia, którego zabrakło drużynie naszych chłopców. Poziom umiejętności niewiele odbiegał od poziomu zawodowców,którzy na co dzień trenują w klubie i dzielnie walczyli do końca w każdym rozegranym meczu.Finalnie uplasowali się na VII pozycji. Miła niespodziankę zrobiły nam Julia i Agata , gdyż wywalczyły dla nas III miejsce w Bytomiu w kwalifikacji dziewcząt. Bardzo dziękujemy i gratulujemy!!!

Olimpiada z języka angielskiego dla uczniów klas 4-6

|

olimpiadaNiedawno w naszej szkole odbyła się olimpiada z języka angielskiego dla uczniów klas 4-6. Mimo wysokiego poziomu chętnych do zmagań z brytyjską gramatyką nie brakowało. Tym razem najlepsi okazali się Sandra Chrapan z klasy 5b i Kacper Połedniok z klasy 5c- gratulujemy i trzymamy kciuki za wszystkich znów za rok.

Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś

|

szlachetna-paczkaJuż kolejny raz społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję ,,Szlachetna paczka”, której idea polega na udzieleniu pomocy rodzinom znajdującym się w potrzebie. Dziękujemy uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za wsparcie tej pięknej inicjatywy. Zaangażowanie i ilość zebranych darów świadczą o Waszej empatii i dobroci serca. Liczymy na Was w przyszłym roku!

SP 36 zawsze pomaga! Więcej…

Nietuzinkowe mikołajki klasy 2b

|

mikolajki4Tegoroczne mikołajki mogły zaskoczyć uczniów klasy 2b. Udali się bowiem, zamiast do kina, na Politechnikę Śląską w Katowicach. Tam, w laboratorium chemicznym Wydziału Metalurgii, mogli poczuć się jak elfy produkujące prezenty. Ubrani w fartuchy, z okularami na nosach i w mikołajkowych czapkach zgodnie pracowali słuchając instrukcji. Z zaciekawieniem słuchali objaśnień prowadzących te zajęcia pracowników naukowych. Przelewając chemikalia  obserwowali zmieniające się kolory, paląc magnez widzieli magiczny ogień. Efekty dźwiękowe towarzyszyły zbieraniu gazów, natomiast pod mikroskopem widzieli rosnące drożdże. Wszyscy przyznali, że  tym roku mikołajki były wyjątkowo ciekawe.

Mikołajki klas 1 – 3 SP

|

zdjecieglowneChociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w Szkole Podstawowej nr 36 gości już od pierwszych dni grudnia. Zgodnie z tradycją gościliśmy w najmłodszych klasach świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z pysznymi słodkościami, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy nauczania początkowego znalazły się cukierki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj lub jego pomocnicy. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

Zapraszamy do galerii szkoły, gdzie można zobaczyć zdjęcia z tej niezwykłej wizyty.