Witamy w Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu


Wzorowa łazienka – przypominamy o głosowaniu!

|

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA1 października rozpoczęła się walka o punkty w programie WZOROWA ŁAZIENKA. Wygrana zależy od zaangażowania nas wszystkich. Oddawajmy głos na naszą szkołę i wygrajmy remont łazienki! Wystarczy wejść na stronę www.wzorowalazienka.pl, w zakładce GŁOSUJ wybrać Bytom i naszą szkołę…Każdego dnia z jednego adresu mailowego można oddać jeden głos. Siła tkwi we wspólnym działaniu. Pokażmy, że potrafimy działać wspólnie!

W poszukiwaniu jesiennych inspiracji

|

20181017_094224Miechowicka Ostoja Leśna to miejsce niezwykle urocze, do którego ostatnio udały się klasy 2b i 2c, by podziwiać piękno jesiennej przyrody i napawać się jej urokami. Jesienny spacer to nie tylko forma ruchu i relaksu, ale także nauka. Dzięki bezpośredniej obserwacji żywej przyrody uczniowie przypomnieli sobie wiadomości dotyczące warstw lasu, rozpoznawali gatunki drzew i krzewów. To była prawdziwa lekcja w terenie, do której uczniowie świetnie się przygotowali zabierając lupy, lornetki; mieli dzięki temu możliwość wizualnego badania terenu. Zebrane okazy przyrody na pewno będą inspiracją do ciekawych wytworów artystycznych, a wrażenia, jakich dzieciom dostarczył jesienny las pozostaną w ich pamięci.

Uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej

|

img-20181012-wa0012W wesołej swobodnej i przyjacielskiej atmosferze spotkali się dziś uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły aby wspólnie świętować. Nasi niezawodni uczniowie rozbawili wszystkich do łez interpretacją życia szkolnego na wesoło oraz wzruszyli pięknymi piosenkami. Co więcej, tym razem na scenie spotkali się i uczniowie i nauczyciele, którzy sprytnie zostali zaangażowani przez uczniów do spektaklu. Dziękujemy za wspaniałe chwile. Dobrze jest uczyć i bawić się RAZEM!

Lekcja w terenie – ,,O warzywach i owocach słów kilka”

|

20181011_082137Najpierw teoria zdobywana w klasie z podręcznika, dzielenie się posiadaną wiedzą a potem zastosowanie jej w praktyce. I sprawdzian …przed straganem! Tak, właśnie tak wyglądał cykl lekcji poświęconych warzywom i owocom. A potem ,sama przyjemność. Jedzenie samodzielnie przygotowanych sałatek i surówek. O tym, że warzywa i owoce należy jeść nie trzeba przekonywać uczniów klasy 2b.

Erazmus – ostatni wieczór

|
Ostatnie prace i zabawy

Ostatnie prace i zabawy

11 października odbyły się zajęcia, na których do wykonania mieliśmy zadania, np. zrobić sobie wspólne selfie, napisać piosenkę. Po zajęciach grupa polska kończyła plakaty na temat emigracji. Około godziny 15 udaliśmy się na spacer. Przed kolacją odbyło się spotkanie pożegnalne, na którym każdy miał przyklejoną kartkę na plecach, po to, aby ktoś mógł mu napisać coś miłego, a potem rzucaliśmy sznurkiem, aby ukazać więź między nami wszystkimi. Nie zabrakło również łez. Około godziny 21 rozpoczęła się dyskoteka pożegnalna.

Erazmus – tolerancja i prawa człowieka

|
Dzień szósty

Dzień szósty

W środę 10 października po śniadaniu odbyły się zajęcia, na których po raz kolejny poruszyliśmy temat praw człowieka. Następne zajęcia dotyczyły tolerancji. Część z nas wcieliła się w role takie, jak np. Rom, uchodźca czy też bogaty Anglik. Reszta grupy miała za zadanie ocenienie danej osoby. Po warsztatach większość zrozumiała, że nie można oceniać książki po okładce. Po obiedzie grupa polska udała się na długi spacer. Przeszliśmy 11 kilometrów, natomiast grupa ukraińska grała w siatkówkę.