Witamy w Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu


Pożegnanie gimnazjalistów

|

pic_180222 czerwca pożegnaliśmy naszych wspaniałych trzecioklasistów. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych trzech lat. Uczniowie przygotowali na tę okazję program artystyczny, który rozpoczął się od przepięknego poloneza. W dalszej części programu uczniowie na wesoło wspominali czas nauki w naszej szkoły. Mamy nadzieję, że nasi absolwenci mile będą wspominać lata spędzone w gimnazjum. Dyrekcja, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły życzą im powodzenia w podejmowaniu życiowych decyzji oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji

|

wakWszystkim życzymy świetnych wakacji, dobrej i bezpiecznej zabawy oraz powrotu w dobrych humorach i z nową energią!

Tak spędzam wolne chwile z moim pupilem…

|
tak-spe%cc%a8dzam-wolne-chwileRok szkolny prawie już zakończony, a my mamy jeszcze do obwieszczenia jedną informację. Został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Tak spędzam wolne chwile z moim pupilem…”. Najbardziej spodobało Wam się zdjęcie numer 4, natomiast organizatorzy wyróżnili zdjęcie numer 7. Zwycięzcy i ich pupile zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Na wszystkich zdjęciach pokazaliście, że posiadanie zwierzaka wiąże się z przyjemnością przebywania z nim w różnych ciekawych miejscach i sytuacjach. To wspólne spędzanie czasu daje nam zawsze ogromne szczęście, czasem przeradza się we wspólną pasję ale również może zdarzyć się tak, że wspólna praca służy innym ludziom. Gratulujemy zwycięzcom, a uczestnikom dziękujemy, że zechcieli się podzielić swoimi fotkami. Pozdrawiamy wszystkich „zwierzomaniaków”- macie super zwierzaki, dbajcie o nie :)

Więcej…

Nasza Michalina laureatką konkursu „Wojsko w oczach dziecka”

|

35883355_778577152347426_6989621539763126272_nMiło nam poinformować, że praca naszej uczennicy – Michaliny Kielan z klasy 6a zdobyła tytuł laureata w XV Konkursie Plastycznym „Wojsko w oczach dziecka” organizowanym przez 34. Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej. Michalina otrzymała dyplom oraz upominek z rąk Dowódcy 34. Dywizjonu Rakietowego OP ppłk Grzegorza Gduli. Serdecznie gratulujemy! Więcej…

Ważna informacja!

|

oferta_serce1W poniedziałek 18 czerwca 2018 r. komisja przeliczyła środki pieniężne zebrane podczas VI Festynu Rodzinnego w SP 36 w Bytomiu, który odbył się w dniu 16 czerwca br. Kwota zebranych środków wyniosła 8.167,30 zł (osiem tysięcy sto sześćdziesiąt siedem zł).  Zostały one w tym samym dniu wpłacone na rachunek bankowy Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 36 w Bytomiu.

Jesteście wspaniali!

 

Trzeci Dzień Sportu

|

pucharW trzecim dniu sportowych zmagań podczas Dni Sportu w SP 36 udział wzięły reprezentacje klas siódmych szkoły podstawowej oraz  drugich i trzecich gimnazjum. Co prawda udział młodzieży był skromny, ale współzawodnictwo i zabawa była duża.  Chłopcy zmagali się na boisku do piłki nożnej, a dziewczęta rozegrały turniej siatkarski.

Finalnie I miejsce w turnieju  piłkarskim zajęła drużyna „Tunezja” w składzie: D. Wierzejski,  K. Michalik, A. Kozalski, K. Dubis, II miejsce drużyna „Brazylia”, III miejsce „ Senegal”, IV – miejsce, „Polska”.  Najlepszym zawodnikiem turnieju został  Daniel  Wierzejski.

W turnieju siatkarskim zwyciężyła drużyna w składzie: Agata Makieła, Joanna Walczak.  Najlepsza zawodniczką turnieju została Agata Makieła.

Były słodkości, medale i drobne nagrody. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

 

Wycieczka do Warszawy

|

35766638_1946003112078618_7144626157856489472_nW dniach 13 – 14 czerwca 2018 uczniowie klas 6a, 6c, 7a, 7b, 5a oraz uczniowie zaprzyjaźnieni odwiedzili Warszawę. Była to ich pierwsza wizyta w tym pięknym mieście. Uczniowie poznali uroki Parku Łazienkowskiego, zobaczyli budynki rządowe, zwiedzili Zamek Królewski, podczas spaceru przez Trakt Królewski i Starówkę mieli okazję kupić również kilka pamiątek. Drugi dzień to ogrom zabawy poprzez naukę w Centrum Nauki Kopernik, zwiedzanie zakamarków Stadionu Narodowego oraz bajkowe widoki z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki. O zwariowaną noc nie pytajcie, to nasza słodka tajemnica ;)

Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku

|

bezpwakDni wolne od zajęć szkolnych w czasie ferii letnich i zimowych oraz wiosennej i zimowej przerwy świątecznej to doskonała okazja, aby zadbać o właściwy wypoczynek dzieci i młodzieży. Każdego roku z wypoczynku organizowanego w kraju i za granicą korzysta ponad 1 400 000 dzieci i młodzieży 1 . Rodzice poszukują ciekawych ofert turystycznych odnoszących się do zainteresowań i uzdolnień dzieci, ale przede wszystkim chcą mieć pewność, że wybrana forma wypoczynku jest bezpieczna dla dziecka i odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym odbywa się pod nadzorem kuratora oświaty(…)

Intencją autorów poradnika jest informowanie o podstawowych wymaganiach stawianych organizatorom wypoczynku dzieci i młodzieży. Natomiast rodzicom poradnik ten może służyć radą i dostarczyć praktycznych wskazówek w wyborze oferty zorganizowanego wypoczynku.” – zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią Poradnika Bezpiecznego Wypoczynku.