Witamy w Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu


Wieści od klasy artystycznej – nasi najmłodsi

|

art2Pierwszoklasiści -szlakiem artystycznym

To już ponad miesiąc szkolnej wędrówki naszych pierwszoklasistów. Przemierzają drogę dzielnie i wytrwale, a przed każdym pierwszakiem nowe wyzwania, nowe doświadczenia, których nabywają i będą nabywać przez kolejne miesiące i lata.

Mali artyści w twórczym działaniu” to program innowacyjny, który realizują małymi kroczkami uczniowie klasy 1c – klasy o profilu artystycznym pod kierunkiem p. Aldony Szkalskiej. Więcej…

Dni Nauki – wyniki konkursu „Poszukuję, więc wiem więcej”

|

OLYMPUS DIGITAL CAMERA20 uczniów naszej szkoły podjęło wyzwanie i wzięło udział w konkursie w ramach „Dni Nauki”. Pytania poruszały zagadnienia z różnych dziedzin wiedzy i wymagały pewnych umiejętności poszukiwawczych.

Jury oceniając prace uczniów stanęło przed nie lada wyzwaniem. Pod uwagę wzięto trafność i poprawność odpowiedzi oraz samodzielność pracy. Ponieważ wiele prac spełniło wymagania, jury postanowiło przyznać autorom tych prac wyróżnienia.

W kategorii klasy 1 – 3 wyróżnienie otrzymują: Więcej…

Dni Nauki 5 – tajemnice pracy geologa

|

geolog1Ostatniego dnia Dni Nauki 16 października uczniowie klas drugich gimnazjum uczestniczyli w prelekcji odkrywającej tajemnice pracy geologa, przeprowadzonej przez Panią dr hab. inż. MAŁGORZATĘ LABUS, która na co dzień pracuje na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Więcej…

Dni Nauki 4 – archeologia i biologia

|

arche2Czwartek 12 października obfitował w spotkania z tajemnicami ukrytymi pod ziemią. Klasy siódme szkoły podstawowej uczestniczyły w prelekcji dotyczącej pracy archeologa, którą poprowadziła pani Beata Badura, pracująca na co dzień w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Uczniowie mogli się dowiedzieć na czym i jak wygląda praca archeologa. Więcej…

Dni Nauki 3 i 5 – Akademia Detektywistyczna

|

detektywi3Uczniowie klas piątych szkoły podstawowej w środę 11 października oraz piątek 13 października uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bytomiu – „Akademia detektywistyczna”. Dzieci odkrywały tajemnice związane z zagadkami ukrytymi w książkach o detektywistycznych. Rozwiązywały łamigłówki, szarady i zagadki o tematyce kryminalnej.

Dni Nauki 2 – zwiedzamy schron

|

schronWe wtorek 10 października uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej wybrały się na odkrywanie tajemnic Miechowickiego Schronu Przeciwlotniczego.

Informacja o sensacyjnym odkryciu obiegła całą Polskę, a obiekt na terenie byłego Gimnazjum nr 13 od razu stał się wielką atrakcją. Cały schron przeciwlotniczy liczy około 100 metrów długości, jednak na razie udało się odkopać i przywrócić do stanu używalności 50 metrów. Prawdopodobnie powstał on w latach II wojny światowej, między 1942 a 1944 roku i mógł pomieścić około 250 osób. Dość ciekawa jest jego budowa. Dolna część schronu zbudowana jest z betonowych bloków, a częściowo z cegły. Górna z żelbetonowych bloków w kształcie łuku. Do dzisiaj zachowały się także oryginalne wywietrzniki, dzięki którym do wnętrza schronu dopływało świeże powietrze.” (inf. ze strony www.bytom.pl).
Więcej…

Dni Nauki – wycieczka do Wieliczki

|

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW poniedziałkowy poranek 9 października uczniowie gimnazjum wyruszyli na odkrywanie tajemnic ukrytych głęboko pod ziemię – do Zabytkowej Kopalni w Wieliczce. Wyprawa w głąb ziemi przyniosła uczestnikom wiele niespodzianek.

Relacje uczestników wycieczki już wkrótce…

Szkolenie profilaktyczne

|

11425224_1457262307920175_2467731349632665111_nW ramach nawiązanej współpracy ze Stowarzyszeniem Klub Abstynentów „Przyszłość” w Suchej Górze, 17 października odbyło się spotkanie ze specjalistami w dziedzinie uzależnień w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu. Młodzież naszej szkoły mogła uczestniczyć w rozmowie na temat zgubnych skutków używania środków uzależniających, w części warsztatowej zostali wyposażeni w wiedzę na temat mechanizmów uzależnienia, wiedzą również, gdzie w razie potrzeby mogą uzyskać pomoc dla siebie i innych. Więcej…

Dzień języków obcych w SP 36

|

jezyki15We wtorek 17 października w naszej szkole odbyła się impreza promująca języki obce. Nasi uczniowie mają chyba jedyną w Bytomiu możliwość nauki aż 4 języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego. Klub Europejski oraz inni uczniowie przygotowali krótki pokaz mody w czterech językach, poczęstunek oraz kwizy kulturowe.