Witamy w Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu

Z dala od zgiełku

V edycja – 15 marca 2017

Zachęcamy gorąco do zapoznania się z regulaminem konkursu, którego finał miejski odbędzie się 15 marca 2017r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Bytomiu przy

REGULAMIN – pdf

REGULAMIN – odt

Prezentacje będą oceniane w trzech kategoriach:

1. klasy 1-3 szkoły podstawowej

2. klasy 4-6 szkoły podstawowej

3. klasy I-III gimnazjum.

Z danego etapu edukacyjnego (kategorii) w ramach jednej szkoły zapraszamy jednego reprezentanta. Dopuszczamy zgłoszenia indywidualne. Zgłoszenia przyjmujemy do 27 lutego. Formularz zgłoszeniowy dołączony jest do regulaminu opublikowanego na stronie szkoły: http://sp36.bytom.pl/wydarzenia-cykliczne/zdala-od-zgielku/.

Laureaci wszystkich trzech kategorii otrzymują nagrody i dyplomy.

W bieżącej edycji festiwalu Regionalny Instytut Kultury w Katowicach ufundował Grand Prix dla najbardziej utalentowanego uczestnika.

Do prac jury zaproszenie przyjęli:

• Anna Akram – instruktor wielu znaczących adeptów sztuki wokalnej w Bytomiu, reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury nr 2

• Adam Pastuch – dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach

• Wiesław Ciecieręga – bytomski poeta, pieśniarz, reprezentuje Bytomskie Centrum Kultury

• Jarosław Reclik – współpracujący z wieloma zespołami gitarzysta, instruktor gry na gitarze.

IV edycja – 16 marca 2016

zdala

Obraz-16Kochani, emocje festiwalowe już za nami. Przeżyliśmy wspaniały koncert piosenki poetyckiej, jaki zafundowali nam uzdolnieni uczestnicy. Zapraszamy do przeczytania podsumowania konkursu. W artykule znajdziecie odnośniki do Galerii, a wkrótce do fimów z występami laureatów. Gratulujemy i zapraszamy za rok!

Zapraszamy do obejrzenia występów laureatów na szkolnym profilu Youtube – tu znajdziecie tegoroczną playlistę. Występy zostały zarejestrowane i opracowane przez Szymona Bącika i Patryka Burdę – uczniów klasy III c naszego gimnazjum

Prosimy o zapoznanie się z listą uczestników – klik

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu „Z dala od zgiełku”. Regulamin zawiera kartę zgłoszenia.

Oto partnerzy i instytucje wspierające festiwal:

Zachęcamy gorąco do zapoznania się z regulaminem konkursu, którego finał miejski odbędzie się 16 marca 2016r w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bytomiu przy ul. Siemiradzkiego 9 o godz. 10.00. Uczestnicy przygotowują jeden utwór z gatunku poezji śpiewanej lub piosenki literackiej. Prezentacje będą oceniane w trzech kategoriach:

1. klasy 1-3 szkoły podstawowej

2. klasy 4-6 szkoły podstawowej

3. klasy I-III gimnazjum.

Z danego etapu edukacyjnego (kategorii) w ramach jednej szkoły zapraszamy jednego reprezentanta. Dopuszczamy zgłoszenia indywidualne. Zgłoszenia przyjmujemy do 4 marca.

Laureaci wszystkich trzech kategorii otrzymują nagrody i dyplomy. W bieżącej edycji festiwalu Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach ufundował Grand Prix dla najbardziej utalentowanego uczestnika. Tradycyjnie jeden z uczestników kategorii gimnazjum otrzymuje nominację do ogólnopolskiego Festiwalu „Kwiaty na kamieniach”.

Do prac jury zaproszenie przyjęli:

Pobierz Regulamin (pdf)

III edycja – 25 marca 2015

Podsumowanie III edycji konkursu III Konkurs Poezji Śpiewanej „Z dala od zgiełku” …to propozycja spotkania miłośników muzyki, śpiewu i poezji. Zachęcamy gorąco do zapoznania się z regulaminem konkursu, którego finał miejski odbędzie się 25 marca Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bytomiu przy ul. Siemiradzkiego 9 o godz. 10.00. Uczestnicy przygotowują jeden utwór z gatunku poezji śpiewanej lub piosenki literackiej. Prezentacje będą oceniane w dwu kategoriach: szkoła podstawowa (klasy 4-6) oraz gimnazjum. Z danej szkoły zapraszamy jednego reprezentanta. Zgłoszenia przyjmujemy do 13 marca. Formularz dołączony jest do regulaminu. Miło nam poinformować, że patronat medialny nad imprezą objęły dwie znakomite instytucje: tygodnik „Życie Bytomskie” oraz Regionalny Ośrodek Kultury z Katowic, który jest także współorganizatorem. Z ostatniej chwili: W dniu konkursu, w godzinach 8.30-9.45 zapraszamy uczestników na próby mikrofonowe. Swój udział w pracach jury zapowiedział także redaktor Radia Wrocław Leszek Kopeć. Redaktor co środę prowadzi audycję Muzyczna Cyganeria, w której dominuje klimat piosenki poetyckiej. Można go usłyszeć także w Radiu Opole. Jest założycielem Radia Szafir, które obejmuje patronat nad naszym konkursem.

Oto instytucje i firmy patronujące naszemu konkursowi:

Lista uczestników konkursu: 1.Daniel Nowak 2. Julia Przypadło, Marta Kruk, Bruno Łęski, Julia Madeja 3. Piotr Sanitra 4. Dominika Semirjak 5. Maciej Ochryniuk 6. Roksana Pióro 7. Aniela Pakuła, Sylwia Pakuła, Michał Klim, Wiktoria Hareńczyk 8. Amelia Jakubik 9. Antoni Majewski 10. Paweł Golla 11. Dawid Gilner 12 Karolina Trzaskowska 13. Amelia Adamek 14. Marta Pagór 15. Anna Stypułkowska 16. Michelle Bożentka 17. Wiktoria Szczudło, Nikola Górnik 18. Łukasz Franusik 19. Julia Mika 20. Maja Zygmunt 21. Wiktoria Kurasińska 22. Klaudia Parczewska 23. Dominika Kaczyńska   Do prac jury zaproszenie przyjęli:

• Leszek Kopeć – redaktor Radia Wrocław i Radia Opole, twórca Radia Szafir; od wielu lat obecny w świecie piosenki poetyckiej
  • Adam Pastuch – dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach
Regulamin konkursu w (PDF)
Najważniejsze informacje (PDF)