2a w projekcie “Przyroda po angielsku”

glowneUczniowie klasy 2a biorą udział w projekcie szkolnym “Przyroda po angielsku” w ramach zajęć dodatkowych z języka angielskiego.  Celem projektu jest poszerzenie wiedzy przyrodniczej i językowej uczniów poprzez korzystanie z różnorodnych tekstów, ćwiczeń i filmów anglojęzycznych (dostosowanych poziomem do umiejętności ucznia) oraz zwiększenie ich kompetencji językowych (poszerzenie słownictwa, doskonalenie umiejętności czytania, słuchania i mówienia w języku angielskim). Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z różnorodnym słownictwem dotyczącym krajobrazu oraz z wieloma określeniami związanymi z łąką. Poznali typowe zwierzęta, które można spotkać na łące, poznali podstawowe rośliny jakie na niej rosną. Wiedzę utrwalili za pomocą gry na tablicy interaktywnej. Zwieńczeniem każdych zajęć jest praca grupowa lub indywidualna. Uczniowie stworzyli i nazwali swoje wymarzone wyspy, na których można było znaleźć przepiękne wodospady (waterfalls), lasy (forests), jeziora (lakes), rzeki (rivers), góry (mountains). Na niektórych pojawiły się także cenne skarby zakopane przez Piratów! Ponadto z okazji Światowego Dnia Pszczół uczniowie wykonali poidełka dla tych owadów oraz stworzyli swój własny przyrodniczy świat z elementów znalezionych na spacerze. Zapraszamy do obejrzenia relacji.