5-9 listopada – Dni Nauki

pjjbfaijmdcpmiioOd  5 do 9 listopada w naszej szkole odbywać się będą  Dni Nauki pod hasłem „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”. Tematyka tegorocznych Dni związana jest z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W trakcie trwania Dni Nauki na terenie szkoły odbywać się będzie szereg wydarzeń, podczas których uczniowie będą odkrywać piękno naszej Ojczyzny – ciekawą historię, piękno języka ojczystego, piękno przyrody i kultury polskiej

„Twój dom”

Wanda Chotomska

Jest w każdym naszym słowie,
a słowa są najprostsze –
chleb, mama, dom gościnny,
i Wisła, i Mazowsze.

I jest w czerwieni maków,
i w białych kwiatach wiśni,
w piosenkach wszystkich ptaków
i w każdej naszej myśli.

W mazurku chopinowskim,
i w czarnym węglu Śląska,
i tu, gdzie serce mówi,
że to jest właśnie Polska.

Zapraszamy na II piętro do obejrzenia prac naszych uczniów wyróżnionych w konkursie plastycznym „Moje polskie wakacje” oraz do zapoznania się z plakatami prezentującymi polskie obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Światowe Dziedzictwo ma przedstawiać różnorodność kulturalną i bogactwo natury wszystkich regionów świata.  Miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa stanowią wspólne dobro ludzkości. Należy je chronić przez zniszczeniem i pozwolić na zachowanie ich w możliwie niezmienionej postaci dla przyszłych pokoleń.