8 marca wśród najmłodszych

2c-dziewczynki-malyKwiatowe Święto Kobiet wśród najmłodszych w naszej szkole”

8 Marca to wyjątkowy dzień w roku, w tym dniu swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Pomimo, że ranga tego święta w porównaniu z minionymi latami znacznie spadła a obecna sytuacja związana z pandemią ogranicza szereg działań w obchodach tego święta, to najmłodsza społeczność naszej szkoły w symboliczny sposób świętowała Dzień Kobiet.

Upłynął on dziś 8 marca w ciepłym i przyjaznym klimacie o charakterze kwiatowym.

„Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.

I pierwszy promień bliskiej wiosny.

Dzień bez kłopotów i bez trosk.

Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,

W domu, w przedszkolu, na wycieczce.

Każdego dnia dobry uczynek -

To jest od najmłodszych chłopców z naszej szkoły

najszczerszy upominek”

Dziś kwiaty towarzyszyły naszym dziewczynkom na każdym kroku. Miały je wpięte we włosy, ozdabiały piękne i niepowtarzalne kapelusze, wianki i opaski jako nakrycie głowy.

Dziewczynki podkreśliły ten niepowtarzalny, świąteczny nastrój ubierając kwieciste, kolorowe sukienki a wyglądały w nich zjawiskowo.

W tym szczególnym dniu wielka rola i wielkie zadanie spoczywało na chłopcach, bo to właśnie oni zadbali o to by ich koleżanki czuły się wyjątkowo w tym ważnym dla nich dniu.

Nasi chłopcy spisali się na medal, złożyli dziewczynkom życzenia, dużo wcześniej przygotowali drobne upominki.

Nie lada wyzwaniem okazał się dla nich wybór najmilszej, najżyczliwszej i koleżeńskiej dziewczynki z ich klasy. Podołali również temu zadaniu dokonując męskiego wyboru i przyznając Tytuł Miss Koleżeńskości, Uprzejmości i Życzliwości wybranym koleżankom ze swoich klas.

Tytuł ten przyznano następującym dziewczynkom:

1. Matylda Sikora w kl. 1a

2. Kaja Teoludzka w kl. 1b

3. Zuzia Drywa w kl. 1c

4. Amelka Siwek w kl. 2a

5. Natalka Korus w kl. 2b

6. Julia Szymocha w kl .2c

7. Emilka Marek w kl. 3a

8. Natalka Pietrzak w kl.  3b

Gratulujemy wszystkim wybranym dziewczynkom.

Zresztą zobaczcie i oceńcie sami , jak wyglądał ten Kwiatowy Dzień Kobiet w naszej szkole.