Kreatywne warsztaty w klasie 3c z upcyklingu

glowneUczniowie klasy 3c w ramach innowacji artystycznej pod koniec października mieli możliwość uczestniczenia w  twórczych warsztatach z upcyklingu odbywających  się pod okiem p. Agaty Maciejaszek, która zaprosiła nas do swojego lokalu artystycznego pod nazwą „Odpady spod lady”. Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się, że  upcykling to forma wtórnego przetwarzania odpadów – rzeczy niepotrzebnych, zużytych i zamiana ich na nowe oryginalne materiały, czyli inaczej mówiąc nadanie starym  rzeczom „nowego życia”.

Nasza uwaga była skupiona na biodegradowalnych szczoteczkach do zębów, przepięknych kosmetyczkach z plastikowych reklamówek, toreb wykonanych z pasów samochodowych, oryginalnej biżuterii. Twórcze działanie polegało na nadaniu „nowego życia” liściom, które opadły z drzew. Uczniowie tworzyli piękne kompozycje jesiennych róż z kolorowych liści ze zwróceniem uwagi na takie pojęcia artystyczne jak głębia i cień. W drugiej części warsztatów ze starych  kolorowych ulotek z BECEKu tworzyli przepiękne kompozycje jesiennego bukietu liści. Warsztaty te dostarczyły  dzieciom wielu pozytywnych emocji, kreatywne działanie wyzwalało radość z efektu pracy – własnego rękodzieła. Mamy nadzieje, że będziemy częstymi gośćmi tego miejsca, uczestnicząc w cyklicznych warsztatach.