Domowy Teatrzyk Kukiełkowy

teatrzyk-natasza-malyDomowy Teatrzyk Kukiełkowy-to alternatywa na odreagowanie złych emocji i stresu .

Taką formę twórczej aktywności przyjęli i wdrożyli w praktykę uczniowie klas realizujących program innowacji artystycznej klasy 1a, 2a i 3c, tworząc w warunkach domowych kukiełki, pacynki własnego projektu. Wykorzystując przy tym własną inwencję twórczą,tworząc własny scenariusz, wcielali się w różnorodne role, tworzyli różne scenki dramowe.

Z napływających do wychowawców relacji wiemy,że do tego przedsięwzięcia angażowali się również najbliżsi członkowie rodziny. To dawało dzieciom ogromną radość, jest dla nich wsparciem w tym trudnym okresie i właśnie taka forma aktywności okazała się wspaniałym lekarstwem na łagodzenie stresu i dawała ogromne poczucie bezpieczeństwa zwłaszcza, kiedy w tej zabawie biorą udział najbliżsi dziecku. To szalenie umacnia relacje obu stron. Tempo życia, godzenie obowiązków związanych z pracą, prowadzaniem domu i wypoczynkiem jest dużym wyzwaniem dla rodziców szczególnie w obecnym czasie, a poświęcenie odrobiny czasu dla swoich dzieci zwłaszcza w takiej formie aktywności daje same pozytywne efekty, wyzwalające mnóstwo radości, uśmiechu, a o to przecież nam wszystkim szczególnie teraz chodzi.

Zachęcamy więc wszystkie dzieci do takiej formy aktywności – spróbujcie uruchomić swoją wyobraźnię i zabawcie się w Domowy teatrzyk kukiełkowy, a sukces dobrej zabawy gwarantowany.

Nam się to udało, zresztą oceńcie sami.