Spotkanie z pisarzem Wojciechem Widłakiem

widlak2widZ okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca, które przypadają w dniu 29 września, klasa 5a w ramach akcji „Czytamy z sercem” uczestniczyła w nietypowym spotkaniu autorskim. Było to spotkanie z Wojciechem Widłakiem – autorem książek dla dzieci o przygodach Pana Kuleczki. Odbyło się ono w przestrzeni wirtualnej, na platformie Google Meet. Oprócz naszej szkoły z autorem połączyło się około 70 innych szkół. Wojciech Widłak zaprezentował swoją najnowszą książkę „Dwa serca anioła”, która opowiada o trudnej sytuacji chłopca chorego na serce. Autor zdradził kulisy powstawania tekstu, okładki, strony graficznej i edytorskiej. Uczniowie zadawali liczne pytania. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy nie tylko o książce, ale i o barwnej postaci Wojciecha Widłaka.