150 rocznica urodzin Wojciecha Korfantego

20230418_180334_copy_2160x2160Uczniowie klasy 7a reprezentowali naszą szkołę na sesji popularnonaukowej w 150 rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego w Bytomskim Centrum Kultury – podczas, której wysłuchali prelekcji zaproszonych gości przybliżających postać Wojciecha Korfantego. Podczas przerwy można było zwiedzić wystawę IPN „Bramy do Polski – 1922″ oraz zapoznać się z nagrodzonymi pracami uczniów,  którzy wzieli udział w konkursie plastycznym. Całość uświetnił montaż poetycko – muzyczny przygotowany przez zespół „Miechowici” z MDK nr 1 w Bytomiu oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi. Następnie odbyło się podsumowanie konkursów i rozdanie nagród .

Ostatnim punktem uroczystości było przejście bytomskiej młodzieży wraz z nauczycielami na ulicę Gliwicką gdzie Pan Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz wraz z delegacją uczniów wśród, której była naszą uczennica Joanna Baranowicz złożyli kwiaty przy tablicy upamiętniającej postać Wojciecha Korfantego. Jak to podkreślił na koniec Pan Prezydent zwracając się do uczniów – była to piękna lekcja historii.