,,Do krainy wiedzy drzwi dziś otwieramy” – uroczystość pasowania na ucznia

DSC_1031W dniu 14 października 2015 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Część artystyczną przygotowali wychowawcy klasy IIa, IIb, IId wraz z uczniami. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni Pani Dyrektor, rodzice uczniów oraz wszyscy uczniowie klas I. Uroczystość pasowania rozpoczęła się występem artystycznym, podczas którego uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem śpiewali piosenkę, recytowali wiersz „Katechizm polskiego dziecka” oraz wykonywali przygotowane dla nich zadania.

Po programie artystycznym Dyrektor szkoły uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali:

Będę starał się być
Dobrym i uczciwym.
Będę strzegł honoru
i dobrego imienia szkoły.
Będę szanował swoich nauczycieli,
rodziców i kolegów.
Będę uczył się tego, co piękne.
Będę kochał swoją ojczyznę.
Chcę swoją nauką i zachowaniem
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
”.

Pani Dyrektor podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostali oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej nr 36 w Bytomiu.

Na zakończenie wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia.