Dopalacze kradną życie

c0d843f566b126a5e5eac0d76a8ca08e 15 września uczniowie naszego gimnazjum wraz z wychowawcami wybrali się do Bytomskiego Centrum Kultury na film pt. „Amy” . Tematem tego filmu była biografia popularnej piosenkarki Amy Winehouse. Poddała się ona nałogowi, który ją zabił.  Dla naszych uczniów była to kolejna lekcja ukazująca, jak straszne jest życie człowieka uzależnionego od papierosów, alkoholu czy też narkotyków. Ogromnym problemem są także zaburzenia jedzenia (bulimia, anoreksja). Film pokazuje z jednej strony potworne skutki nałogu, z drugiej zaś – konieczność zwrócenia się o pomoc w przypadku poczucia krzywdy, osamotnienia, czy jakichkolwiek innych problemów. Pamiętajcie – nikt nie jest samotną wyspą!

pobrane