Witamy w Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu

Kolorowy kwiatek i lew

 

06 07

Kolorowy kwiatek

Do wykonania takiego kwiatka potrzebne będą kolorowe kartki z papieru lub papier kolorowy, klej, nożyczki i patyczek do szaszłyka.

Kartki tniemy na paski jednakowej szerokości. Z papieru wycinamy kółko o dowolnej średnicy – im większe, tym większy kwiatek. Przyklejamy paski danego koloru jeden koło drugiego. Następna warstwa naklejanych pasków innego koloru jest krótsza – i tak aż do przyklejenia środka. Na koniec wycinamy z zielonego papieru listki i je przyklejamy. Dla wytrwałych, aby kwiatek był jeszcze ładniejszy patyczek można owinąć zieloną bibułą lub papierem.

09 08

 

 

 

 

 

 

 

Lew

Do wykonania lwa potrzebne będą: papierowy talerzyk, plastelina i ruchome oczka. Jeśli nie mamy talerzyka możemy wyciąć kółko z brystolu, a oczka zrobić z plasteliny.

Z plasteliny robimy kolorowe kuleczki, które następnie rozgniatamy palcem. Następnie na środku talerzyka lub kółka rozcieramy plastelinę i wokół niej przyklejamy kuleczki, czyli grzywę lwa. Na koniec tworzymy oczy, nos i wąsy. Grzywę z plasteliny można zastąpić kolorową bibułą.