Edukacyjna wizyta w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Chorzowie

img20220329090209We wtorek 29 marca klasy 4a i 5a wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Chorzowie. W siedzibie Komendy została przygotowana niecodzienna ścieżka edukacyjna. Uczniowie mieli okazję w niezwykle wiarygodny, ale jednocześnie bezpieczny sposób zapoznać się z licznymi zagrożeniami, jakie niesie ze sobą brak ostrożności w codziennym życiu. Wśród ciekawych interaktywnych prezentacji, w lesie przypominającym do złudzenia prawdziwy, w imitacjach pożaru mieszkań z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali ważnych instrukcji, opowieści i porad, jakie zaprezentował gospodarz tego niezwykłego miejsca. Wiedza zapamiętana – uczymy się przez doświadczenie – w pełni bezpiecznie.