Emotkowe pożeracze smutków dla psychiatrii dziecięcej

emotkowe-pozeracze

SZYJEMY DOBRO DLA PSYCHIATRII DZIECIĘCEJ

ZACHĘCAMY – PRZYŁĄCZ SIĘ!
SZYJ, ROZDAWAJ UŚMIECH I DOBRO!

Tegoroczna akcja SZYCIA DOBRA ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży oraz wparcie psychiatrii dziecięcej. Ta oddolna, ogólnopolska inicjatywa ma na celu połączenie ludzi, którzy chcą nieść dobro w zwykłych codziennych gestach, tym którzy potrzebują wsparcia. Wraz ze szkolnym kołem wolontariatu zgłosiliśmy szkołę do projektu i teraz zbieramy chętne osoby, które będą szyły maskotki, przytulanki, podusie, które rozproszą dziecięce smutki. Maskotki możecie szyć w domu samodzielnie, z rodzicami, z przyjaciółmi i bliskimi. Jeśli dysponujesz czasem, nie masz pomysłu na swoją maskotkę możesz zwrócić się o pomoc do p. Anety Gaidy (szkolnego koordynatora akcji) lub przyjść na zajęcia w środę na 7 lekcji (spotykamy się przy sekretariacie). Uszyte maskotki można przynosić do wychowawców lub koordynatora akcji – do sekretariatu.

Nasza szkoła już drugi raz bierze udział w tej inicjatywie, w zeszłym roku przekazaliśmy maskotki dla dzieci z Ukrainy.