Gość z Francji – innowacja Język francuski w turystyce

str7W czwartek 06 czerwca odbyło się podsumowanie kończącej się w tym roku innowacji pedagogicznej w klasie IIIa gimnazjum – „Język francuski w turystyce”. Z tej okazji na zajęcia został zaproszony rodowity Francuz Jean Christophe Duc. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe, a kontakt z żywym językiem zmotywował uczniów do poszerzania zdolności językowych. Zaproszony gość przygotował dla nich własnoręcznie robione, przepyszne francuskie makaroniki, warto dodać, że Jean jest cenionym cukiernikiem. Opowiedział o swoim zawodzie, przybliżył region, w którym się urodził – Burgundię. Nasi uczniowie zadawali pytania, oczywiście w języku francuskim. Początkowa trema szybko minęła, żarty przełamały barierę stresu, a przyjazna atmosfera na zajęciach ułatwiła kontakt  z zaproszonym gościem. Spotkanie takie jak to pozwala uczniom na kształtowanie nowych poglądów, bezpośredni kontakt daje możliwość obalenia stereotypów, wyobrażeń o innych krajach, ich mieszkańcach oraz tradycjach. Na koniec zajęć, uczniowie dostali od gościa upominki oraz wręczyli mu prezent, który na pewno mu się przyda w pracy.