„Hej, kolęda, kolęda!”

6-121 grudnia 2018 roku nasza szkoła… Może jednak od początku. Dwa tygodnie przed feriami świątecznymi zapadła decyzja – robimy jasełka. Łatwo powiedzieć, jednak znacznie trudniej zrobić. Czasu mało, sala gimnastyczna w remoncie, końcówka semestru. Wbrew przeciwnościom losu, dzięki wspólnemu wysiłkowi, rozpoczęliśmy przygotowania. Do dzieła przystąpiły uczennice klasy 7a: Michalina Kielan, Zuzia Bazylkiewicz, Martyna Gruszczyk, Kinga Wyszyńska (na późniejszym etapie także chłopcy: Paweł Hawryluk, Kuba Karasiński i Olek Sadłocha ), klasy IIIB: Ola Poźniak , Oliwia Reszkiewicz i Dominik Skóra, a także uczniowie klasy 5a (Zuzia Paściak i Xavier Broś), 4b (Nikola Białkowska, Nicole Hrynkiewicz, Yunus Kara, Walentyna Kin, Zosia Myszka i Kasandra Winkler) oraz uczennice klasy 2b (Ania Głogowska, Michalina Filak, Julia Knapik, Zosia Zaprzal). Drugi zespół jasełkowy – chór – zajął się oprawą muzyczną. Nad uczniami czuwały panie: Lilianna Setla, Aneta Jendros, Iwona Skorzec i Joanna Kurpiel. Wszystkie dekoracje zostały przygotowane przez uczniów. Niestety, nadal nie było wiadomo, gdzie przedstawienie się odbędzie. Dopiero dzięki pani dyrektor, Halinie Brzezinie i uprzejmości księdza proboszcza, o.Mirosława Bożka, znaleziono salę, w której wszyscy mogli się zmieścić.

21 grudnia 2018 roku, po wielodniowych próbach, jasełka naszej szkoły odbyły się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zostały rozpoczęte odśpiewaniem pieśni adwentowej „Spuśćcie rosę, niebiosa, z góry” przez panią Patrycję Gębczyk. Potem były tańce i śpiewy. Brzmiały pięknie kolędy, śpiewane nie tylko przez młodych artystów, ale i przez wszystkich obecnych w kościele. Na zakończenie głos zabrała pani Halina Brzezina, która podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie jasełek oraz złożyła wszystkim serdeczne życzenia. Wesołych świąt!