I Ty możesz zostać dziennikarzem – tworzymy artykuły

redNa mediach znają się… wszyscy. Dopiero kiedy trzeba stanąć oko w oko z wizją pt. „Nowy pusty dokument” – zaczynają się „schody”. Dlatego nasza zabawa redakcyjna w ramach innowacji „Okno na świat. Język – Kultura – Media” może okazać się dobrym sposobem na uniknięcie takiego zderzenia. Może właśnie będzie to świetne spotkanie. Na kolejnych zajęciach redakcyjnych uczniowie klasy 7a obserwowali nowoczesną technikę tworzenia artykułu internetowego. Zaczęli od porządnej analizy tytułów, lidów i artykułów właściwych na stronach najważniejszych polskich tygodników, a następnie spróbowali własnych sił. Chyba sami byli zaskoczeni efektem! Zapowiada się kilka ciekawych osobowości medialnych w klasie 7a.

red