Innowacja Akademia Sprawnego Dzieciaka w 1b

img_0119Innowacją Akademia Sprawnego Dzieciaka : „Ruch to moc” od obecnego roku szkolnego objęta jest również klasa 1b- kolejna utworzona ogólnosportowa. Jej uczestnicy na dodatkowej lekcji wychowania fizycznego, prowadzonej pod fachowym okiem pani Bożeny Polewiak w sposób głównie zabawowy wprowadzane są w treści kultury fizycznej. Zajęcia odbywają sie na dużej sali gimnastycznej, gdzie szerokie wykorzystanie bazy dydaktycznej w postaci przyborów i przyrządów daje dzieciom duże możliwości harmonijnego rozwoju psychoruchowego. Jednym z ulubionych przez dzieci przyborem są piłki ( wszelakich rozmiarów i kolorów), których wykorzystanie daje możliwość rozwinięcia umiejętności rzutu, chwytu ,współpracy. Dzieci nabywając te umiejętności będą mogły w późniejszym czasie z powodzeniem uczestniczyć w wielu grach i zabawach ruchowych. Gry i zabawy z piłkami dają sporo uciechy.