Klasa 2a w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa

img_20191204_090943-640x480-640x480W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy 2a rozpoczęli cykl zajęć związanych z książką Grzegorza Kasdepke  „Detektyw Pozytywka”. W trakcie swojej pierwszej czytelniczej przygody z lekturą uczniowie zapoznali się z  postacią autora, który jak okazało się nie jest im obcy. Młodsi czytelnicy znają jego twórczość poprzez parę niesfornych bliźniaków -Kubę  i Bubę. Autor, jak sam przyznaje, maczał także palce w powstaniu scenariuszy telewizyjnych programów :„Ciuchci”, „Budzika” i telenoweli „Klan”. Uczniowie 2a mieli okazję sprawdzenia się w roli detektywów. Dzisiaj rozwiązali zagadkę zaginionych skarpet w delfiny. Poznali też sympatyczną i dziwaczną postać Detektywa Pozytywki. Na pewno na tym nie poprzestaną.