Klasa 2c w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa

1677001316682

Uczniowie klasy 2c w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa z wielkim entuzjazmem sięgnęli po książkę Waldemara Cichonia „Cukierku, Ty łobuzie”. Jak można się domyśleć…przebojowa, przepełniona humorem i nietypowymi zwrotami akcji książka bardzo przypadła do gustu uczniom.  Drugoklasiści w czasie zajęć chętnie rozmawiali na temat jej treści, z radością opowiadali o najzabawniejszych przygodach i wyczynach głównego bohatera- niesfornego kotka Cukierka, który uwielbia wywracać wszystko do góry nogami. Z dużym także zaciekawieniem i zaangażowaniem słuchali informacji o autorze omawianej książki, sporządzali metryczkę książki i porządkowali zdarzenia według kolejności chronologicznej. Wykonali również piękne tematyczne prace techniką collage- Kocia rodzina Cukierka. Na koniec uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją znajomość lektury podczas Quizu. Dzięki elektronicznej wersji książki mp3 zawsze będzie można powracać do tej niezwykle ciekawej lektury.