Klasa Pitagorasa – nowinki

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPodczas ostatniego spotkania na zajęciach przyrodniczych przed Świętami Wielkanocnymi, uczniowie Klasy PITAGORASA zajęli się, jak to przed świętami bywa – jajkami… Udało się nam prostą metodą rozdzielić białko od żółtka, co może się przydać podczas świątecznych wypieków. Udowodniliśmy , że można ugotowane jajko włożyć do butelki, której otwór ma mniejszą średnicę niż samo jajko… i sprawiliśmy, że jajko możemy odbijać jak piłeczkę. Nauczyliśmy się odróżnić jajko ugotowane od surowego, nie rozbijając go. Poeksperymentowaliśmy także z kolorami – przeprowadziliśmy doświadczenie z wywarem czerwonej kapusty i obserwowaliśmy jak zmienia się jej zabarwienie w zależności od dodawanej substancji. Na końcu pozwoliliśmy „zmęczonemu” jajku popływać sobie w wodzie.