Kolejne spotkanie kl. 2a z Detektywem Pozytywką – w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

20200207_161711-collage-640x640Wesoła, choć trochę dziwaczna postać Detektywa Pozytywki z książki  Grzegorza Kasdepke bardzo przypadła do gustu uczniom klasy 2a. Już po raz kolejny uczniowie tej klasy z ochotą i dużym zainteresowaniem śledzili kolejne poczynania detektywa Pozytywki. Razem z głównym bohaterem książki rozwiązali też „Zagadkę czwartą, czyli kto zepsuł zegarek?!”. Przy okazji utrwali sobie pojęcia; doby i wieku, praktycznie ćwiczyli odczytywanie wskazań zegara, poznali przysłowia i powiedzenia  związane z czasem. Uczniowie klasy 2a z pewnością nie zmarnowali czasu, a czas  „nie uciekł im przez palce”.