Laboratoria Przyszłości na zajęciach artystycznych w klasie 3a

1W ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła otrzymała różne zestawy klocków edukacyjnych. Uczniowie klasy 3a w ramach zajęć artystycznych wykorzystali klocki Lego Education Brico oraz zestaw klocków Korbo Edu Code. Wszyscy bardzo entuzjastycznie podeszli do tematu budowania konstrukcji z Klocków Lego. Pracując w grupach opracowali taktykę współpracy. Jedni szukali właściwych klocków, inni składali elementy. Całość była zgodna z instrukcją producenta.

Klocki Korbo Edu posiadają różnorodne kształty, a dzięki takim elementom, jak koła zębate dzieci mogą konstruować maszyny, które naprawdę się ruszają. Klocki te rozwijają logiczne myślenie, ćwiczą motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową, ale także uczą współpracy w zespole. Budowanie i konstruowanie sprawiło dzieciom dużo radości!

Klocki Korbo dały wszystkim niesamowitą możliwość konstruowania „maszyn, które faktycznie się ruszają, gdyż istotną rolę odgrywa tu ruch kół zębatych, które są wyznacznikiem poprawności wykonania zadania.

Oto fotogaleria naszych klockowych działań.