Moja Polska – happening SP 36

Piękna pogoda, entuzjazm i zaangażowanie uczniów pozwoliło nam we wtorek 7 listopada zorganizować wielki happening pod hasłem „Moja Polska”. Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie placówki uczcili w ten sposób 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Impreza odbyła się w plenerze, wzięło w niej udział około osiemdziesięcioro uczniów. Pochód otwierała dyrekcja – panie Halina Brzezina i Aneta Gaida wraz z honorowym gościem – prezydentem Robertem Dederko. Barwny korowód przebierańców, w strojach odzwierciedlających czasy historyczne, przeszedł ulicami Bytomia. Doskonale prezentowały się dzieci przebrane za zaborców Polski, powstańców, żołnierzy, więźniów obozu koncentracyjnego. Przechodnie z zaciekawieniem przyglądali się postaci Józefa Piłsudskiego i Wojciecha Jaruzelskiego. Niezmiernie ważna okazała się życzliwość Opery Sląskiej, która udostępniła nam trudne do samodzielnego wykonania stroje. Serdecznie dziękujemy! Na bytomskim rynku uczniowie rozmawiali z mieszkańcami miasta i prosili ich, by na potężnym kartonowym torcie zapisali życzenia dla Polski. Celem przedsięwzięcia było przedstawienie losów RP od czasu zaborów po chwilę obecną. Organizatorzy happeningu w ciekawy sposób zapoznali uczestników z historią Polski. Z pewnością niekonwencjonalny przekaz informacji długo pozostanie w pamięci odbiorców. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji była nauczycielka historii p. Ilona Tymińska. Wspomagali ją nauczyciele: Aneta Jendros, Małgorzata Zielińska, Katarzyna Bodek, Patrycja Gębczyk, Mariola Konieczna, Aleksandra Przybyłek, Liliana Woroniuk – Setla, Urszula Łabędzka, Anita Firek.

To była ciekawa i bardzo głęboka lekcja dla nas wszystkich.

Po kliknięciu na zdjęcie można obejrzeć fotorelację z happeningu – zapraszamy!