Narodowe Czytanie Przedwiośnia, czyli o miłośnikach literatury w SP 36

czytanie10W roku 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości lekturą Narodowego Czytania jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.
    Przenosząc inicjatywę na nasze szkolne podwórko, chcieliśmy zadbać przede wszystkim o nietuzinkowe otoczenie… Ostatnie promienie letniego słońca pozwoliły na opuszczenie szkolnych murów, co wprawiło nas w nieco sielski nastrój. :-) Po wysłuchaniu fragmentów powieści uczniowie klas 7, 8 oraz III gimnazjum wzięli udział w krótkim quizie, który dawał szansę na dodatkowe oceny z języka polskiego. Nasi uczniowie okazali się naprawdę dobrymi słuchaczami!
   Bardzo dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu oraz opiekunom za organizację i zaangażowanie. Szczególne słowa podziękowania dla Aleksandry Poźniak i Julii Szymuli – naszej przewodniczącej i zastępcy, a także Michaliny Kielan, Małgorzaty Gromadzkiej, Kamila Trójcy.